دانلود اپلیکیشن آتینو

بیمارستان هوشمند

افزایش بهره وری بیمارستان ها با تکنولوژی آیبیکن

تکنولوژی آیبیکن کمک کننده و نجات دهنده صنعت خرده فروشی در جهان شناخته شده است. این تکنولوژی در سایر صنایع نیز کاربردهای خاص خود را دارد. صنعت پزشکی و بیمارستان ها نیز به سمت به کارگیری تکنولوژی آیبیکن آمده اند. تکنولوژی آیبیکن به عنوان یک راهکار دیجیتال و هوشمند جایگزین راهکارهای سنتی شده است و از این رو بهره وری و خدمات دهی مراکز بهداشتی و بیمارستان ها بهبود یافته است.

پرستاران و پزشکان بیمارستان از طریق گوشی های همراه هوشمند یا تبلت های شان می توان با بیکن های نصب شده در محیط بیمارستان ارتباط برقرار کنند و به راحتی اطلاعات بیماران را مشاهده کنند بدون اینکه نیاز داشته باشند به اتاق هر بیمار مراجعه کنند و پرونده پزشکی او را مطالعه کنند. همچنین برای حفظ حریم خصوصی هر بیمار، می توان اطلاعات پزشکی هر بیمار را فقط در اختیار پزشک مربوطه او قرار داد. جمع آوری اطلاعات پزشکی بیماران مختلف در یک فضای ابری و مجازی، موجب حفظ بیشتر و بهتر آن ها می شود و از گم شدن و از دست رفتن اطلاعات کاسته می شود. پزشکان و پرستاران می توانند اطلاعات را در هر لحظه به روز رسانی کنند. تکنولوژی آیبیکن فرآیند چک کردن و نوبت دهی بیماران را آسان تر می کند. بیمارانی که به طور منظم برای انجام معاینات خاص یا تکرار یک سری فعالیت های پزشکی ( مانند شیمی درمانی) به بیمارستان مراجعه می کنند، از طریق آیبیکن به طور خودکار چک و بررسی می شوند و اطلاعات از قبل بارگذاری شده در مورد اینکه به کدام بخش بیمارستان مراجعه کنند، زمان انتظار آن ها چقدر است و سایر اطلاعات مربوط به بیماری شان در اختیارشان قرار می گیرد. تکنولوژی آیبیکن همچنین به بهینه سازی فرآیند اسقرار کارکنان بیمارستان در پست های خودشان کمک می کند. کارکنان و پرستاران از طریق فضای ابری ایجاد شده توسط بیکن ها با هم در ارتباط هستند. در شرایط اضطراری و اورژانسی یک بیمار، پرستاران و پزشکان از طریق بیکن نصب شده در اتاق بیمار به سرعت از وضعیت وی با خبر شده و خود را به اتاق بیمار می رسانند. همچنین تکنولوژی آیبیکن یک ابزار عالی برای ردیابی کارکنان در داخل بیمارستان است. آیبیکن، کار را برای مدیریت کارکنان، پرستاران، بیماران و پزشکان آسان می کند.

به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در بیمارستان ها موجب افزایش رضایت بیماران، کارکنان، پرستاران و پزشکان شده است. خدمات دهی به بیماران بهبود یافته است زیرا دقت و سرعت خدمات از طریق آیبیکن افزایش یافته است. در کل می توان گفت آیبیکن نقش بسزایی در نجات جان انسان ها و افزایش بهره وری بیمارستان ها داشته است.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.