دانلود اپلیکیشن آتینو

 

اهمیت داده ها در دنیای مدرن

جهان مدرن بر روی داده ها اداره می شود و داده ها مهم ترین و ارزشمند ترین محصول روی زمین هستند. به همین دلیل است که غول هایی چون فیسبوک و گوگل صدها میلیارد دلار ارزش دارند. تمرکز اصلی این کسب و کارها بر روی جمع آوری داده و ادغام آن ها می باشد که برای استفاده شرکت های دیگر، جهت بهبود استراتژی های تبلیغات و بازاریابی، به فروش می رسد. دستیابی به اطلاعات به صورت لحظه ای، توجه عمده سازمان ها و شرکت ها در هر صنعتی را به خود جلب کرده است. اکثر شرکت ها به این درک رسیده اند که داده ها می توانند بهره وری و فروش آن ها را افزایش دهند و در عین حال، هزینه های آن ها را کاهش دهند. همچنین می توان برای رسیدن به بینش عمیق از رفتار مصرف کننده و بهبود تجربه مشتری از چنین داده هایی استفاده کرد. سازمان ها و شرکت هایی که قادر به استفاده از داده ها به نفع خود نیستند، عمر کوتاهی دارند و توانایی رقابت با رقبا را از دست می دهند و به سرعت از بازار خارج می شوند. موفقیت آتی هر سازمانی به توانایی اش در تلفیق اطلاعات و به اشتراک گذاری آن در طول عمر کسب و کار خود، بستگی دارد. اتصال مشتریان با داده ها نه تنها یک ایده خوب است، بلکه یک ضرورت برای کسب و کارهای امروزی محسوب می شود. داده ها در قلب هر کسب و کاری نهفته هستند ولی بسیاری از سازمان ها نمی توانند از چنین ثروتی بهره ببرند. امروزه بسیاری از برند های بزرگ و کسب و کارها به سمت به تکنولوژی هایی آمده اند که قادر هستند داده های جامع و کاملی را از مخاطبانشان در اختیارشان قرار دهند. تکنولوژی آیبیکن که ترکیبی از تکنولوژی وای فای، اینترنت اشیا و بلوتوث هوشمند(کم انرژی) می باشد، می تواند داده ها و اطلاعات کاملی را در اختیار صاحبان کسب و کار قرار دهد. این تکنولوژی در همه صنایع اعم از صنعت گردشگری و هتل داری، صنعت بانکداری، صنعت خرده فروشی، صنعت حمل و نقل عمومی، صنعت حمل و نقل ریلی و هوایی و… کاربرد دارد.

تشکیل پایگاه داده جامع از مشتریان با تکنولوژی آیبیکن

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.