دانلود اپلیکیشن آتینو

 

اینترنت اشیا در صنعت خرده فروشی

استقبال چشمگیر افراد در استفاده از تکنولوژی های روز، اینترنت اشیا را به یک واقعیت و امر لازم در زندگی افراد تبدیل کرده است. اینترنت اشیا به ساده ترین شکل ممکن، یعنی این که دستگاه ها، اشیا و سایر سیستم های متصل به اینترنت می توانند اطلاعات را بین خود به اشتراک بگذارند. امروزه استفاده از اینترنت اشیا برای کسب و کار ها یک مزیت رقابتی محسوب می شود و آن ها باید از این فرصت نهایت بهره را ببرند تا مشتریان را به سمت خود جذب کنند. تکنولوژی آیبیکن به روز ترین تکنولوژی دنیا و ترکیبی از اینترنت اشیا و تکنولوژی بلوتوث است که قابلیت های زیادی در صنایع مختلف و از جمله صنعت خرده فروشی دارد.

ارائه تبلیغات و کوپن های تخفیف با بیکن ها

بیکن ها و سرویس های بازاریابی مجاورتی به خرده فروشان کمک می کنند تا با از بین بردن کلاه برداری های تبلیغاتی به صورت مستقیم با مشتریان ارتباط برقرار کنند. بر اساس اطلاعاتی که بیکن ها از مشتریان ثبت می کنند، خرده فروشان می توانند با دقت نیازهای خرید هر مشتری را پیش بینی کنند و حتی پیشنهادهای خاصی را که احتمال بیشتری می رود، مشتری خریداری کند برای وی ارسال کنند. به طور مثال؛ اخیرا یک فروشنده پوشاک آمریکایی با شرکت Shopkick همکاری کرده تا از تکنولوژی آیبیکن در 100 فروشگاه خود استفاده کند. بیکن های نصب شده به طور خودکار، خرید خریداران را ثبت کرده و محصولات خاصی را بر اساس مکان خریداران در فروشگاه به آن ها پیشنهاد می کنند.

ارسال تبلیغات هدفمند با بیکن ها

امروزه، اکثر برندهای بزرگ خرده فروشی در سراسر جهان، تکنیک های بازاریابی مجاورتی را برای افزایش ترافیک فروشگاه و اتصال به مشتریان خود در موقعیت مکانی و زمانی مناسب، به کار می برند. با ارسال پیام های تبلیغاتی سفارشی می توان مشتریان را به صورت هدفمند جذب کرد.

مدیریت موجودی محصولات با بیکن ها

در حال حاضر به طور گسترده ای در سیستم های مدیریت موجودی انبار از بیکن استفاده می شود و انتظار می رود در آینده نزدیک، استفاده از این تکنولوژی فراگیرتر شود و قفسه های فروشگاه ها هوشمند شوند به طوری که با خالی شدن قفسه محصولات، بیکن نصب شده در قفسه محصول، یک پیام هشدار را برای صاحب فروشگاه ارسال خواهد کرد. اخیرا یک تولید کننده پوشاک آمریکایی از تکنولوژی آیبیکن به منظور مدیریت موجودی استفاده کرده است. با اعلام موجودی، زمان کمتری برای برای یافتن محصولات تمام شده و جایگزین کردن آن ها صرف خواهد شد و در مقابل، زمان بیشتری برای افزایش ارائه خدمات به مشتری اختصاص خواهد یافت. همچنین، بیکن ها این قابلیت را دارند تا صاحبان فروشگاه ها را از هرگونه دستبرد و سرقت از قفسه ها آگاه کنند.

مدیریت اطلاعات کسب و کار با بیکن ها

پیوند خرده فروشی ها با اینترنت باعث می شود اطلاعات جامع و مفیدتری از مشتریان جمع آوری شود؛ در نتیجه ارائه خدمات به مشتریان بهتر و بهتر خواهد شد. تکنولوژی آیبیکن به خرده فروشان کمک خواهد کرد تا به پایگاه داده جامعی از مشتریان شان دست یابند. بیکن ها به صاحبان کسب و کار کمک می کنند تا رفتار خرید مشتریان و الگوهای مصرف فروشگاه را ببینند، دستورالعمل های کارکنان را به صورت دیجیتال به روز رسانی کنند و بر عملکرد کارکنان شان نیز نظارت کنند. همچنین، برنامه های وفاداری را از طریق داده هایی که بیکن ها در اختیار خرده فروشی ها قرار می دهند، به راحتی می توان مدیریت و پیاده سازی کرد.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.