دانلود اپلیکیشن آتینو

خرید هوشمند

بازاریابی با آیبیکن

سیستم پاداش مشتری

خرده فروشان می توانند از یک شبکه بلوتوثی آیبیکن به منظور راه اندازی یک سیستم پاداش مشتری استفاده کنند که این سیستم به مشتریان اجازه می دهد امتیاز جمع کنند و در ازای جمع آوری امتیاز، پاداش دریافت کنند. چنین سیستمی به درک بهتر چگونگی رفتار مشتریان در داخل فروشگاه کمک می کند.

مسیریابی در داخل فروشگاه

خرده فروشان می توانند از تکنولوژی آیبیکن به منظور ارائه بهتر خدمات به مشتریان داخل فروشگاه استفاده کنند. تکنولوژی آیبیکن به مشتریان کمک می کند تا محل دقیق اجناس موردنیاز خود در داخل فروشگاه را بیابند. تکنولوژی آیبیکن به بهبود تجربه خرید مشتریان کمک می کند.

ارائه پیام های شخصی سازی شده

به کمک تکنولوژی آیبیکن، خرده فروشان می توانند رفتارهای خرید گذشته، علاقه مندی ها و نیازهای مشتریان را تشخیص دهند و بر اساس ویژگی های شخصیتی و نیازمندی های شان به آن ها پیشنهادهای شخصی سازی شده ارسال کنند. بدین ترتیب مشتریان، احساس بهتری از فروشگاه دارند و در ذهن آن ها یک تجربه خرید لذت بخش به یادگار خواهد ماند.

وفاداری دیجیتال

اکثر فروشگاه های خرده فروشی، به مشتریانی که دارای کارت وفاداری هستند، به صورت هفتگی و از طریق ایمیل، تخفیف ها و فروش های فصلی و پیشنهادهای ویژه را ارسال می کنند. تمام فرآیند اطلاع رسانی به مشتریان و آگاه ساختن آن ها از تخفیف ها و فروش های ویژه می تواند از طریق گوشی های همراه مشتریان انجام شود. امتیاز های وفاداری می تواند از طریق گوشی های همراه مشتریان به حساب آن ها در اپلیکیشن آیبیکن انتقال داده شود.

پرداخت در لحظه

بیکن های نصب شده در فروشگاه به خریداران اجازه می دهند تا مبلغ خریدشان را در لحظه و با استفاده از دستگاه تلفن همراه شان بدون نیاز به استفاده از گزینه های پرداخت فیزیکی فیزیکی مانند کارت های اعتباری، پرداخت کنند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.