دانلود اپلیکیشن آتینو

بازاریابی دیجیتال و تعامل بیشتر با مشتری

روند بازاریابی دیجیتال به سمت درگیر کردن مشتریان با محیط اطراف شان به وسیله آیبیکن، وای فای و دیگر تکنولوژی های روز در حرکت است. در دنیای امروز، رسانه های دیجیتال در حال تکامل هستند، استفاده از اینترنت در سراسر جهان گسترش پیدا کرده است و مشتریان بینش بیشتری بر روی یک محصول، قبل از ورود به فروشگاه و خرید آن محصول دارند. لحظه به لحظه، اطلاعات به صورت دیجیتال بین دستگاه های مختلف، سیستم عامل های مختلف و شبکه های اجتماعی مختلف در حال جابه جایی است.

تغییر به سمت ترجیحات مشتری

دستگاه های تلفن همراه، نقش پر رنگی را در درگیر ساختن مشتریان با یک برند، قبل از تصمیم گیری خرید دارند. اکثر فروشندگان، امروزه در حال مطالعه ترجیحات مشتری برای افزایش میزان موفقیت کمپین های بازاریابی آنلاین خود هستند و با محتوای مناسب، سعی در غنی سازی تجربه مشتریان خود دارند. خرده فروشان در حال حاضر تلاش می کنند تا از هر فرصتی برای تعامل بیشتر با مشتریان شان استفاده کنند.

 کیفیت داده های مجاورتی

داده ها و محتوای تولید شده نباید یکسان باشد. باید چشم انداز عمیقی از رفتار هر انسان به دست آورد و بر اساس آن محتوا تولید کرد. برگ برنده هر کسب و کاری تولید محتوای شخصی سازی شده است. محتوا باید بر اساس نیازها, علاقه و سلیقه مشتری تهیه شود. ابزارهای زیادی برای تجزیه و تحلیل رفتار خرید هر مشتری وجود دارد که می توان از آن ها برای نوشتن محتوای موثر بهره گرفت.

ایجاد امنیت مجاورتی

پروژه های بازاریابی مجاورتی در مکان های مختلف به کار گرفته می شوند؛ مانند فرودگاه ها، بانک ها، فروشگاه ها، موزه ها و… . بالاتر بردن امنیت و ایجاد حس اعتماد در میان مشتریان جز نکات لازم و ضروری برای پیاده سازی موفق کمپین های تبلیغاتی مجاورتی می باشد. به دلیل بالا بودن تعداد دزدی های داده های الکترونیکی، مشتریان اغلب نگران امنیت داده های خود هستند و از تبادل اطلاعات گریزان هستند. در نتیجه صاحبان کسب و کار باید توجه جدی به این مساله داشته باشند و تمام تلاش خود را برای برقراری امنیت و ایجاد اعتماد در مشتریان به کار گیرند.

هدف گیری مجدد مشتریان (customer retargeting)

هدف گذاری مجدد، یکی از تکنیک های در حال ظهور است که، به منظور بهبود کسب و کار و افزایش فروش، مورد توجه خرده فروشان سراسر جهان قرار گرفته است. به وسیله تکنولوژی آیبیکن می توان داده ها و اطلاعات خوبی از مشتریان به دست آورد. از این پایگاه داده می توان بر اساس رفتار خرید های پیشین مشتریان، برای هدف گذاری مجدد آن ها استفاده کرد.

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.