دانلود اپلیکیشن آتینو

بازاریابی مبتنی بر مکان

بازاریابی مبتنی بر مکان -شناسایی و درک نیازهای مشتریان

با توجه به مطالعات انجام شده Forbes با عنوان ” موقعیت، لازمه بازاریابی استراتژیک است.” امروزه تبلیغات موبایلی مبتنی بر مکان تبدیل به یک مزیت رقابتی برای کسب و کارها شده است. بنابراین خریداران از برندهای مورد علاقه شان انتظار پیام های شخصی سازی شده را دارند. تکنولوژی مبتنی بر مکان همواره توسط بازاریابان به منظور هدف قرار دادن مصرف کنندگان و ارسال پیشنهادات شخصی سازی شده و تخفیفی و ایجاد یک فرآیند خرید سریع تر به کار گرفته می شود. حدود 63 درصد از بازاریابان گفتند که آن ها در سال 2016 در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری روی آیبیکن و بازاریابی مبتنی بر مکان هستند. در واقع، بازاریابی مبتنی بر مکان، علم ارائه محتوای مناسب در زمان مناسب و در مکان مناسب است.

شما در جستجوی چه چیزی هستید!

زمانی که افراد از طریق تلفن های همراه خود تصمیم می گیرند که به کجا بروند، چه کار بکنند، چه چیزی بخرند؛ رفتار خرید آن ها و ویژگی های شخصیتی آن ها بررسی می شود و بر اساس جستجو های آن ها از طریق موبایل، به آن ها پیشنهادات مناسب در زمان مناسب و مکان مناسب ارسال می شود. به طور مثال هنگامی که افراد، صبح زود از کنار رستوران یا کافی شاپ عبور می کنند، برای آن ها پیامی با محتوای ” صبحانه امروز با 50% تخفیف ارائه می شود” ارسال شود و آن ها به خوردن صبحانه ترغیب کند. تکنولوژی آیبیکن بهترین ابزار بازاریابی مجاورتی به منظور هدف قرار دادن خریداران است.

شما کجا هستید!

مدتی است که کسب و کارها در تلاشند تا در مکان های مختلف، بازاریابی مجاورتی را به عنوان یک تاکتیک بازاریابی، به کار گیرند و بر اساس موقعیت افراد به آن ها پیشنهادات ویژه و پیام های شخصی سازی شده ارسال کنند. تکنولوژی آیبیکن قابلیت شناسایی و تعیین موقعیت افراد را دارد چه در محیط های بسته و چه در محیط های باز. وقتی اپلیکیشن آیبیکن روی گوشی های هوشمند افراد نصب شده باشد و در محیط هم بیکن باشد، این بیکن ها با گوشی های افراد ارتباط برقرار می کنند و موقعیت مکانی وی را تشخیص می دهند و بر این اساس به آن ها پیام ارسال می کنند. به طور مثال هنگام عبور فرد از کنار مرکز خرید، پیامی با محتوای تخفیف 50 درصدی شلوار های جین به گوشی هوشمند او ارسال می شود.

شما چه کسی هستید!

شناسایی و درک نیازهای مشتریان در بازاریابی امروز به شدت مهم است. بازاریابی مجاورتی و تکنولوژی آیبیکن این امکان را فراهم می کند تا بر اساس سبک زندگی و ویژگی های شخصیتی افراد به آن ها پیشنهاد ویژه یا پیام ارسال شود. تکنولوژی آیبیکن به کسب و کارها کمک می کند تا بر اساس خرید های گذشته افراد، جستجوهای وی، مکان هایی که قبلا رفته است و اطلاعاتی از این قبیل؛ رفتار خرید و سبک زندگی مشتری را شناسایی می کنند. به طور مثال خانم x از فروشگاهی یک بلوز لیمویی رنگ می خرد. هنگام خروج وی از فروشگاه به او خرید یک شلوار قهوه ای که متناسب با پیراهن لیمویی است، پیشنهاد می شود.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.