دانلود اپلیکیشن آتینو

بازاریابی مجاورتی در صنعت خرده فروشی

صنعت خرده فروشی، بیش از هر صنعت دیگری در پیاده سازی بازاریابی مجاورتی، تلاش نموده است. خرده فروشان همواره برای جذب و نگهداری مشتریان، با چالش هایی مواجه هستند. رشد تجارت الکترونیک و افزایش دسترسی به اطلاعات موجب تغییر رفتار خرید مصرف کنندگان شده است. حدود 67 درصد از مصرف کنندگان آنلاین در جستجوی کسب آنلاین اطلاعات محصولات، قبل از خرید هستند. افت شدید و مداوم ترافیک فروشگاه ها منجر به کاهش فروش فروشندگان شده است. خرده فروشانی که با استفاده بازاریابی مبتنی بر مکان در استراتژی بازاریابی خود تغییراتی ایجاد کردند، توانسته اند مزیت بزرگی نسبت به رقبای خود به دست آورند. راهکار بازاریابی مجاورتی، به خرده فروشان کمک می کند تا به یک سری داده و اطلاعات از رفتار خرید مشتری دست یابند و بر این اساس، استراتژی بازاریابی خود را تنظیم کنند. در نتیجه، تعاملات با مشتریان افزایش می یابد که این امر موجب افزایش فروش خرده فروشان خواهد شد. خرده فروشان بر اساس بازاریابی مبتنی بر مکان، اقدام به جمع آوری داده های دیجیتال در فروشگاه می کنند و با تشخیص عادات خرید، علایق و نیازهای هر مشتری برای مشتری اطلاعیه های شخصی، تبلیغات، پیشنهادهای ویژه ارسال می کنند. گزارش ها نشان می دهد که 75 درصد از خرده فروشان بزرگ آمریکا تکنولوژی مجاورتی را اجرا کرده اند. اکثر کاربران گوشی های هوشمند، مایل به اشتراک گذاری مکان خود در ازای دریافت پیشنهادهای ویژه خرید هستند. بنابراین خرده فروشان می توانند از این مزیت بزرگ برای پیشی گرفتن از رقبای شان بهره ببرند. بازاریابی مجاورتی را می توان از طریق تکنولوژی NFC ، تکنولوژی بلوتوث هوشمند(تکنولوژی آیبیکن) و WiFi اجرا کرد. میزان به کارگیری هریک از این روش ها در سراسر جهان به این صورت است : 20 درصد WiFi، 15 درصد NFC و 65 درصد بلوتوث هوشمند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.