دانلود اپلیکیشن آتینو


ibeacon technology in banking

بانکداری هوشمند با استفاده از تکنولوژی آیبیکن

امروزه بانک ها، در حال تغییر استاندارد ها و رویکرد های خود از بانکداری سنتی به بانکداری هوشمند و مدرن هستند. تکنولوژی آیبیکن این امکان را برای بانک ها و موسسات مالی فراهم می کند که بتوانند به طور موثر مشتریان را مورد هدف قرار دهند و خدمات بهتری را به مشتریان عرضه کنند. هنگامی که دستگاه های خودپرداز و دیگر کانال های بانکی وارد صنعت بانکداری شدند، خیلی ها فکر می کردند که تعداد مشتریان کمتری برای انجام معاملات خود به بانک مراجعه خواهند کرد. همچنین تصور می شد به دلیل کاهش تعداد معاملات بانکی، کار زیادی برای کارکنان در شعبه وجود ندارد. اما این تصور کاملا اشتباه است. با ورود کانال ها و ابزارهای مختلف به صنعت بانکداری نه تنها تعداد معاملات افزایش یافته، بلکه کار بیشتری برای کارکنان شعبه ایجاد شده است. با وجود افزایش معاملات و مشتریان بانکی، بانک ها همچنان تمایل دارند تا با مشتریانشان تعامل برقرار کنند و ارتباط شان با آن ها را گسترش دهند. مشتریان زیادی وجود دارد که با علاقه به بانک مراجعه می کنند تا اموری چون برداشت از حساب، افتتاح حساب، و… را انجام دهند. با این وجود، بانک ها می توانند افراد را زمانی که در اطراف و محدوده بانک قرار دارند مورد هدف قرار داده و آن ها را به داخل بانک جذب کنند. به طور مثال با ارسال پیام ویژه به افرادی که مشغول استفاده از خودپرداز بانک هستند، آن ها را از خدمات و تسهیلات جدید بانک آگاه نمایند. از این رو افراد ترغیب می شوند تا به داخل بانک بیایند و از خدمات و تسهیلات بانک استفاده نمایند.

تکنولوژی آیبیکن در شعبه (iBeacon at Branch)

هنگامی که یک مشتری برای انجام معامله به یک شعبه وارد می شود، بانک ها می توانند با استفاده از تکنولوژی آیبیکن به گوشی های همراه مشتریانشان پیام خوشامدگویی ارسال نمایند و از ورود آن ها استقبال کنند. همچنین بانک ها می توانند آخرین جزئیات و تغییرات خدمات مالی خود را در اختیار مشتریان قرار دهند. همچنین تکنولوژی آیبیکن امکان نوبت دهی آنلاین و صف مجازی را برای مشتریان فراهم می کند و مشتریان می توانند بدون زحمت ایستادن در صف، زمانی که نوبت به آن ها رسید آگاه شوند. این کار را آیبیکن به وسیله ارسال نوتیفیکیشن به گوشی های همراه مشتریان انجام می دهد.

تکنولوژی آیبیکن در کانال های خودپرداز (ATM channels)

دستگاه های خودپردازی که به وسیله آیبیکن تجهیز شده اند، می توانند به طور مستقیم با مشتریان تعامل برقرار کنند و اطلاعاتی از قبیل نزدیک ترین ATM به مشتری، انتقال یا برداشت پول بدون استفاده از کارت اعتباری و… را در اختیار مشتریان قرار می دهند. به طور مثال زمانی که مشتری بانک قصد برداشت وجه از حساب خود را داشته باشد، می تواند تمام عملیات مربوط به برداشت وجه را از طریق گوشی همراه هوشمند خود انجام دهد و حسابش بدهکار شود. سپس وقتی به نزدیکترین ATM رسید، به طور خودکار و بلافاصله ATM مبلغ مورد نظر را در اختیار مشتری قرار می دهد. آیبیکن باعث می شود عملیات برداشت وجه در چند ثانیه و بدون نیاز به همراه داشتن کارت اعتباری انجام شود.

پرداخت در مغازه ها و فروشگاه ها با استفاده از تکنولوژی آیبیکن

مواردی که در قسمت های بالا توضیح داده شد نمونه هایی از تعامل مستقیم مشتری با بانک است. بیکن ها می توانند برخی از نوتیفیکیشن های مهم را به مشتریان حاضر در فروشگاه ارسال نمایند و روند پرداخت وجه را برای آن ها سرعت ببخشند. به طور مثال مشتریان برای سفارش و خرید قهوه در یک کافی شاپ شلوغ، می توانند بدون اینکه در صف طولانی انتظار بکشند، از تکنولوژی آیبیکن کمک بگیرند. با استفاده از تکنولوژی آیبیکن، مشتریان نوتیفیکیشن های سفارش و پرداخت وجه را روی تلفن همراه شان دریافت می کنند و به صورت مجازی وجه مورد نظر را پرداخت می کنند.

 

ibeacon technology in banking

مطالب مرتبط:

روند به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در سال 2017
خانه جین های آبی از تکنولوژی آیبیکن برای بهبود تجربه مشتریانش استفاده می کند.
سه نوع پوش نوتیفیکیشن برای ایجاد تجربه خوب مشتری
به کارگیری تکنولوژی مبتنی بر مکان برای جذب بیشتر مشتریان
اهمیت داده ها در دنیای مدرن
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.