دانلود اپلیکیشن آتینو

 آیبیکن

بانک وستپک ( westpac) در استرلیا

بانک Westpac، ارائه دهنده خدمات مالی در استرالیا، یکی از 4 بانک بزرگ در استرالیا است. این بانک دارای بزرگترین شبکه شعبه در استرالیا و از لحاظ دارایی دومین بانک در استرالیا و در نیوزلند محسوب می شود. بانک وستپک در فوریه سال 2014، تکنولوژی آیبیکن را به طور آزمایشی در شعبه هایش در استرالیا و نیوزلند پیاده کرد. به لطف بکارگیری تکنولوژی ارتباطات آیبیکن، هر زمان که مشتریان در شعبه های بانک حضور دارند و یا در پیاده رو از کنار شعبه های بانک عبور می کنند، بانک پیام ها، پیشنهادات ویژه، و دیگر مشوق ها را از طریق آیبیکن به تلفن همراه هوشمند آنها ارسال می کند.

آقای Pomeroy  گفت: بر اساس فناوری بلوتوث که در اکثر تلفن های همراه یافت می شود، آیبیکن ها به تلفن های همراه هوشمند مشتریان اجازه برقراری ارتباط با فرستنده های کوچکی _که محل قرار گیری افراد و نزدیکی آنها به یک کالا یا دیگر کاربران را اطلاع می دهند_ را می دهند.

وی افزود : تکنولوژی آیبیکن همچنین می تواند در مغازه ها هم به کار گرفته شود تا هم به کارمند اطلاع دهد که مشتری در حال نزدیک شدن به محصولی مشخص است و هم به مشتری یادآوری کند که او در نزدیکی محصول موردنظرش -کالایی که در لیست خرید دیجیتالش وجود دارد- است.

طبق گفته آقای Pomeroy، بکارگیری آزمایشی آیبیکن، یک فرصت خوب برای ارائه خدمات بیشتر به مشتریان است واز آنجایی که نوآوری دیجیتال در سرتاسر جهان با سرعتی باورنکردنی در حال رشد است، تمرکز بانک وستپک، بر هر چه دردسترس تر ساختن تکنولوژی آیبیکن برای مشتریان بانک، با هدف ساده تر کردن زندگی برای آنهاست.

آیبیکن

بانک Us برای شخصی سازی تجارب بانکداری یر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری کرد. ( Us bank)

همزمان بااستفاده بانک های بزرگ نظیر بارکلیز از تکنولوژی آیبیکن، به منظورارائه خدمات به مشتریان ، شمار زیادی از بانک ها هم شروع به استفاده ازاین تکنولوژی درشعبه هایشان نمودند که یکی از این بانک ها، بانک Us در ایالات متحده آمریکا می باشد.

بانک Us، یک شرکت مالی و بانکداری آمریکایی است، که در زمینه ارائه خدمات بانکداری خرد، بانکداری شرکتی، بانکداری سرمایه‌گذاری، بانکداری اختصاصی، کارت‌های اعتباری و مبادله سهام اختصاصی فعالیت می‌نماید. بانک Us  در حال حاضر با در اختیار داشتن ۳٫۰۸۷ شعبه بانک و ۵٫۰۳۲ دستگاه خودپرداز، از نظر شمار شعبه‌های فعال، به‌عنوان چهارمین بانک ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود، همچنین با دارایی ۳۶۰٫۷ میلیارد دلار، در ماه سپتامبر ۲۰۱۳ به‌عنوان پنجمین بانک بزرگ ایالات متحده، بر پایه میزان دارایی‌ها، شناخته شد. یو.اس. بانک در سال 2014 به منظور شخصی سازی تجارب بانکداری در شعب برای مشتریانش، شروع به استفاده و بکارگیری تکنولوژی آیبیکن در شعبه هایش نمود.

Niti Badarinath، رئیس بخش بانکداری و پرداخت موبایلی یو.اس بانک، گفت: ما معتقدیم که اطلاع داشتن از مکان مشتریان، به ما در داشتن ارتباط فعال با آنها کمک خواهد کرد. هنگامی که مشتریان با همراه داشتن موبایل هوشمند خود وارد یک شعبه می شوند، ما قادر به شناسایی آنها و اطلاعات بانکی شان وهم چنین نشان دادن جزئیات حساب بانکی آنها هستیم.

به گفته ایشان، یو.اس بانک، در تلاش برای ادغام کردن ساختارفیزیکی شعبه با دستگاه هایی _موبایل های هوشمند_ که در جیب مشتریان وجود دارد، هستیم. علاوه بر این، بیکن ها می توانند به منظور هشدار به کاربران از وجود دستگاه های خودپرداز در نزدیکی آنها به کار روند. هنگامی که مشتری تصمیم به خروج می گیرد، او می تواند با اسکن کردن یک کد QR یا ضربه زدن به وسیله NFC، بدون نیاز به کارت، از دستگاه خودپرداز، پول نقد را دریافت کند.

وی در ادامه افزود: افزایش شخصی سازی برنامه های بانک، ایجاد رابطه عمیق تر با مشتریان و افزایش وفاداری آنها به بانک را به دنبال خواهد داشت.به وسیله تکنولوژی آیبیکن، مشتریان در خواهند یافت که این برنامه یکی از بهترین برنامه ها برای برقراری تعامل آن ها با بانک مورد نظرشان است.

مطالب مرتبط:

روند به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در سال 2017
خانه جین های آبی از تکنولوژی آیبیکن برای بهبود تجربه مشتریانش استفاده می کند.
سه نوع پوش نوتیفیکیشن برای ایجاد تجربه خوب مشتری
به کارگیری تکنولوژی مبتنی بر مکان برای جذب بیشتر مشتریان
اهمیت داده ها در دنیای مدرن
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.