دانلود اپلیکیشن آتینو

تکنولوژی آیبیکن

بانک بارکلیز در انگلستان ( barclays bank)

بارکلیز ارائه دهنده تکنولوژی آیبیکن برای افزایش تجربه مشتریان در شعبه

بانک بارکلیز ارائه دهنده خدمات مالی بین المللی در اروپا، آمریکا، آفریقا و آسیا است که با بیش از 300 سال تجربه و تخصص در امور بانکی، عملیات خود را در بیش از 50کشور و تقریبا با 135هزار کارمند انجام می دهد. بانک بارکلیز با هدف کمک به مشتریان ناتوان خود و ساختن یک زندگی راحت تر برای آنها  در روز 3 دسامبر 2014 همزمان با روز جهانی معلولان، استفاده آزمایشی از تکنولوژی آیبیکن را آغاز نمود. به طور معمول، بیکن ها برای ارسال اطلاعات به مشتریان استفاده می شوند اما در بانک بارکلیز بیکن ها به منظور شناسایی افراد استفاده شدند.  

مشتریان برای استفاده از این خدمات نیاز به یک پیش ثبت نام داشتند که در این پیش ثبت نام  یک سری اطلاعات موردنیاز و یک عکس را ارائه می دهند. از طریق اپلیکیشن نصب شده بر روی تلفن همراه مشتری، به محض ورود فرد به شعبه ، کارمند بانک از حضورش آگاه شده و سپس  برای اطمینان از راحتی مشتری خدمات شخصی تر را با سرعت بیش ترارائه می دهد. 

استفاده از این تکنولوژی باعث شد تا مشتریان ناتوان هر زمان که وارد شعبه می شوند نیاز چندانی به توضیح در مورد نیازهای خاص شان نداشته باشند. همچنین این تکنولوژی برای کارکنان بانک این امکان را فراهم می کند تا به نحو اثربخش تری به مشتریان ناتوان کمک کنند. 

تلاش های مداوم بارکلیز منجر به شناخته شدن بانک توسط بسیاری از بخش ها و اتحادیه های کار و بازنشستگی شد. مارک هارپر (Mark Harper) با بیان اینکه از هر پنج نفر یک نفر دارای اختلالات است، اظهار داشت که بانک بارکلیز فعالیت های خوبی را در جهت هر چه راحت تر ساختن زندگی مردم ناتوان کرده است و دیگران را هم تشویق به انجام فعالیت هایی شبیه به فعالیت های انجام گرفته توسط بانک بارکلیز نمود.

 

تکنولوژی آیبیکن

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.