دانلود اپلیکیشن آتینو

بازاریابی مجاورتی

بایدها و نبایدهای بازاریابی مجاورتی با استفاده ازتکنولوژی آیبیکن

بایدها

الف. کسب اجازه از کاربران قبل از دسترسی به اطلاعات آن ها

هنگام اجرای کمپین بازاریابی مجاورتی مراقب باشید بیش از حد تهاجمی عمل نکنید. حتما کاربران را از حضور بیکن ها آگاه کنید و در مورد دسترسی به بلوتوث شان از آنها اجازه بگیرید. علاوه بر آن هدف تان از جمع آوری داده ها و اینکه این عمل چه منفعتی برای کاربران دارد، را برای آن ها بازگو کنید.

ب. ارسال محتوای مرتبط

حتما نوتیفیکیشن ها و اطلاعیه های مرتبط را ارسال کنید برای این کار نیازمند بینش عمیق در رابطه با رفتار مصرف کنندگان و تنظیم استراتژی بیکن بر اساس نیازها و ترجیحات آنها می باشید.

ج. شکستن محتوا به واحدهای کوچکتر، بهترین استفاده را از اطلاعیه ها و نوتیفیکیشن ها ببرید.

با شکستن محتوا به واحدهای کوچکتر، دسترسی و تعامل مصرف کنندگان با محتوای نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش های مختلف، آسانتر می شود. بنابراین ضروری است در جهت سهولت بیشتر تعامل مصرف کنندگان با محتوا، طراحان زمان بیشتری را صرف ایجاد اطلاعیه های تعاملی اثربخش نمایند.

نبایدها

الف. محدود کردن بیکن ها به ارسال پیشنهادات بازاریابی

استفاده از بیکن ها صرفا در جهت ارسال اطلاعیه های بازاریابی، باعث ایجاد یک تجربه بد برای کاربر می شود. طبق گزارش اخیر ای مارکتور، مصرف کنندگان انتظار داشتند بجای دریافت پیشنهادهای تخیفی از برندها، بیشتر خدمات و پیشنهادات شخصی سازی شده را دریافت کنند. طرح های وفادارسازی، ارسال فیلم های جالب از محصولات و.. می تواند مفید باشد.

ب. ایجاد یک تجربه شکسته شده و چند تکه برای مشتریان

در جهت جلوگیری از ایجاد تجربه چند تکه شده و شکسته برای مشتریان، لازم است اطلاعات را از منابع مختلف آنلاین و آفلاین جمع آوری نموده و محتوا را با چرخه خرید کلی مطابقت دهید.  شما می توانید از طریق ارسال پیام های شخصی سازی شده بر اساس ترجیحات خرید، خرید قبلی و تعاملات مشتریان تان با رسانه های اجتماعی یک تجربه خوب با برند را برای آن ها فراهم نمائید.

بازاریابی مجاورتی

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ