دانلود اپلیکیشن آتینو

با آیبیکن، مثل آب خوردن کالای مورد نیازت رو تو فروشگاه پیدا کن!

امروزه فروشگاه های خرده فروشی به نسبت گذشته بزرگتر شده اند، تنوع محصولات و کالاهای عرضه شده در آن ها زیاد شده است و بیش از 10 هزار قلم جنس در آن ها به فروش می رسد. بنابراین برای مشتریان هم، یافتن کالاهای موردنیازشان سخت و دشوار شده است. مشتریان دوست دارند که در کوتاه ترین زمان و بدون هیچگونه معطلی به کالاهای موردنیاز شان دست یابند و خرید لذت بخشی را تجربه کنند. تکنولوژی آیبیکن، این مشکل بزرگ صنعت خرده فروشی را حل کرده و راه حلی آسان را ارائه داده است. خرده فروشی ها با توجه به تعداد محصولات و اندازه فروشگاه شان به تعدادی بیکن تجهیز می شوند. بیکن ها در سراسر فروشگاه نصب می شوند و اطلاعات مرتبط با محصولات را به گوشی های هوشمند مشتریان ارسال می کنند. مشتریان نیز بایستی اپلیکیشن آیبیکن مرتبط با فروشگاه خرده فروشی را روی گوشی هوشمند خود نصب کنند تا بتوانند از طریق بیکن ها، اطلاعات موردنیاز خود درباره محصولات را به دست آوردند. آیبیکن، در حقیقت به عنوان راهنمای مشتریان در فضای فروشگاه عمل می کند و مشتریان با استفاده از نقشه مجازی فروشگاه در داخل اپلیکیشن آیبیکن، می توانند جهت خود را برای رسیدن به محصولات مورد علاقه شان پیدا کنند. در داخل اپلیکیشن، مکان قرار گرفتن کالاها، قفسه های محصولات مختلف و… نشان داده می شود و هر مشتری می تواند فاصله خود از این قفسه ها و کالاها را مشاهده کند. از طریق بیکن های نصب شده در محیط فروشگاه، مشتریان می توانند اطلاعات مربوط به راهنمای خرید، پیشنهادهای ویژه، تخفیف های هیجان انگیز و… را روی گوشی همراه خود دریافت کنند.  تکنولوژی آیبیکن فرآیند یافتن کالا، مقایسه کالاها و خرید کالا توسط مشتریان را ساده تر، راحت تر و سریع تر کرده است. به واسطه تکنولوژی هوشمند آیبیکن، صاحبان خرده فروشی می توانند به طور مستقیم و از طریق گوشی های هوشمند مشتریان با آن ها ارتباط برقرار کنند. بیکن ها از بلوتوث کم انرژی برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند و مصرف انرژی پایینی دارند، از این رو یک ابزار بازاریابی و تبلیغات مقرون به صرفه محسوب می شوند. ارسال هدفمند تخفیف ها و پیشنهادهای ویژه به مشتریان، از مزیت های مهم تکنولوژی آیبیکن برای صاحبان خرده فروشی ها است. هنگامی که مشتری از کنار قفسه محصولی خاص عبور می کند، می توان پیشنهادی متناسب با آن محصول به گوشی همراه وی ارسال کرد. همچنین صاحبان فروشگاه ها با ارسال محتوای ویدئویی و تصاویر جذاب می توانند بیش از پیش مشتریان شان را به خرید ترغیب کنند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.