دانلود اپلیکیشن آتینو

 تکنولوژی آیبیکن

برنامه های وفاداری مبتنی بر تکنولوژی آیبیکن

ارسال محتوای شخصی سازی شده و سفارشی 

به کمک بیکن ها کسب و کارها قادر خواهند بود تا مکان های دقیق مشتریان را درون فروشگاه شناسایی نمایند. از این رو، اگر یک فروشگاه بخواهد که محصول خاصی را ترویج کند، می تواند نوتیفیکیشن های اختصاصی را به مشتریانی که در محدوده محصول موردنظر قدم می زنند، بفرستد.

علاوه بر این، بیکن ها زمان توقف در فروشگاه را ثبت می کنند؛

در نتیجه با طراحی برنامه های وفاداری اثربخش، می توان با تشویق مشتریان به صرف زمان بیشتر در فروشگاه، احتمال خرید را افزایش داد.

انعطاف پذیری بیکن ها نه تنها از الزامات اولیه و اساسی تبلیغات حمایت می کند، همچنین الزامات متنی پیچیده را هم حمایت می کند.

بیکن ها  نه تنها اهرمی در جهت تشویق به خرید و ارائه تخفیف می باشند، بلکه راه حل های منحصر به فردی نظیر پخش فیلم، جمع آوری بازخورد، اجرای مسابقه و … را هم ارائه می دهند.

ترویج به اشتراک گذاری داده ها

بیکن ها داده های مرتبط با نیازها و علایق مشتریان را جمع آوری می کنند. این داده ها در امر اعطای جوایز و تبلیغات مبتنی بر آیبیکن، و در جهت اعتمادسازی و ایجاد روابط ارزشمند با مشتریان، بسیار ضروری است .

اطلاعات دقیق، تبلیغات هدفمند و شخصی سازی شده و به دنبال آن رضایتمندی بالای مشتریان را موجب می شود.

کسب وکارها باید سیاست داده ای شفافی داشته باشند و مشتریان را به انتخاب و به اشتراک گذاری داوطلبانه داده هایشان تشویق کنند.

این امر اعتماد متقابل و روابط طولانی مدت با مشتریان را به دنبال دارد.

ارسال امتیازات و پاداش های افراد

در اکثر موارد، مشتریان به طور دقیق از حساب وفاداری و امتیازات خود باخبر نیستند، از این رو بیکن ها در مکان های خاص درون فروشگاه، نظیر نقاط ورودی و یا صندوق، با ارسال نوتیفیکیشن هایی به تلفن همراه مشتریان، آن ها را از امتیازات و حساب وفاداری شان، آگاه می سازند.

بازی سازی تجربه

قطعا هیجان انگیزترین بخش برنامه های وفاداری مبتنی بر آیبیکن، گیمیفیکیشن می باشد. گیمیفیکیشن وفاداری، فرصتی را در اختیار کسب و کارها قرار می دهد تا سرگرمی ها و عناصر انگیزه بخش را به منظور دستیابی به اهداف کسب و کار ارائه دهند. گیمیفیکیشن ها به تغییرات رفتاری مثبت در مشتریان منجر می شود.

کسب بازخورد

برنامه های وفاداری همچنین فرصت هایی را به منظور کسب بازخورد فوری از مشتریان، فراهم می آورند. با جمع آوری پیشنهادات و انتقادات و نظرات مشتریان، احساس مشتریان نسبت به ابتکار عمل فروشگاه، درک می شود.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ