دانلود اپلیکیشن آتینو

وفاداری مشتریان

برنامه های وفاداری مشتریان و تکنولوژی آیبیکن

تکنولوژی آیبیکن باعث جمع آوری خودکار داده ها و اطلاعات مربوط به مشتریان می شود. به وسیله آیبیکن می توان اطلاعات ارزشمندی را در ارتباط با ترجیحات و رفتار مشتریان به دست آورد. برخی از معیار های کلیدی وفاداری عبارتند از میزان بازدید ها، بازدیدکنندگان تکراری، تعداد افرادی که از مقابل فروشگاه عبور کردند و… . چنین بینش عمیقی در مورد رفتار مشتری اجازه می دهد تا خرده فروشان بتوانند اثربخشی تلاش های تبلیغاتی را اندازه گیری نمایند و در صورت نیاز، تغییرات لازم را لحاظ نمایند.

امروزه با وجود رقابت بسیار بین خرده فروشان، ضروری است که خرده فروشان پیوسته و در لحظه با مشتریانشان در ارتباط باشند. نیازها و خواسته های مشتریان پیوسته در حال تغییر است بنابراین خرده فروشان باید محتوای تبلیغاتی و بازاریابی را به طور منظم آپدیت نمایند. بهترین شیوه های یکپارچه سازی برنامه های وفاداری مشتری با بیکن به شرح زیر است:

1-ارسال تبلیغات بسیار هدفمند

آیبیکن در درجه اول به خرده فروشان اجازه می دهد تا محل دقیق مشتریان در فروشگاه را شناسایی نمایند. اگر یک فروشگاه بخواهد به ترویج یک محصول خاص بپردازد، می تواند به وسیله بیکن ها، اطلاعیه ها و پیام های سفارشی به مشتریانی که در محدوده آن محصول هستند، ارسال نماید.

همچنین تکنولوژی آیبیکن امکان طراحی برنامه های پیچیده تبلیغاتی را فراهم می کند. این برنامه ها به صورتی هستند که با ارائه تخفیف در مشتریان انگیزه خرید ایجاد می کنند. یک فروشگاه برای بهبود فروش خود در اواسط روز می تواند از طریق بیکن، مسابقه برگزار کند و برای برندگان پاداش در نظر بگیرد. مسلما اهدای جوایز موجب جذب مشتریان بیشتر در اواسط روز خواهد شد.

2- ارسال اطلاعیه های امتیازی به مشتریان به عنوان پاداش

یادآوری امتیاز های پاداش انباشته اغلب از دید مشتریان خوشایند است. آیبیکن ها را می توان در مکان هایی چون نقاط ورودی فروشگاه، قسمت پرداخت و صندوق فروشگاه به منظور ارسال یادآوری امتیازهای پاداش به مشتریان و افزایش تعامل با آن ها قرار داد.

3- تبدیل شدن برنامه های وفاداری به گیمیفیکیشن (Gamification)

برنامه های وفاداری مشتریان می تواند از طریق آیبیکن ، به یک بازی تبدیل شود. برنامه های وفاداری تجربی و تبلیغات تجربی قطعا یک راه عالی برای ایجاد یک تغییر رفتاری در میان مشتریان است.

4- جمع آوری بازخوردهای مهم

جمع اوری و درک ترجیحات و نظرات مشتریان به طور مستقیم، می تواند یک منبع مهم اطلاعات را برای خرده فروشان فراهم کند. برنامه های وفاداری مبتنی بر بیکن، یک فرصت منحصر به فرد برای بازخورد لحظه ای توسط مشتریان و ارائه نظرسنجی، فراهم می کنند. نظرسنجی های افراد را می توان به طور مستقیم از طریق اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی های هوشمند مشتریان جمع آوری کرد. داده یک جزء حیاتی برای تبلیغات مبتنی بر بیکن است. اطلاعات دقیق منجر به تبلیغات بسیار شخصی و هدفمند می شود و در نهایت تبلیغات هدفمند، رضایت مشتریان را افزایش می دهد. بهترین روش برای خرده فروشان جهت جع آوری اطلاعات مشتریان این است که مشتریان را تشویق کنند تا داده ها را به طور داوطلبانه انتخاب کنند و به اشتراک بگذارند.

 

وفاداری مشتریان

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.