دانلود اپلیکیشن آتینو

وفاداری مشتری
برنامه وفاداری مشتریان و تکنولوژی آیبیکن

امروزه کسب و کارها بیشتر از قبل نیاز دارند تا با مشتریان شان تعامل برقرار کنند و آن ها را به کسب و کار خود وفادار سازند. رویکرد سنتی ایجاد وفاداری به برند از طریق ارائه کارت های وفاداری، تمبر وفاداری و کوپن وفاداری صورت می گرفت. امروزه ظهور تکنولوژی های قدرتمند جدیدی همچون iBeacon به پیاده سازی بهتر برنامه های وفاداری کمک می کند. تکنولوژی آیبیکن راه حل بسیار مناسبی برای پیاده سازی برنامه های وفاداری مشتری است زیرا :

  • سهولت استفاده

  • کمک به جمع آوری اطلاعات با ارزش

  • کارآمد و موثر

  • هدف قرار دادن مشتریان بالقوه

سهولت استفاده

به کارگیری و پیاده سازی تکنولوژی آیبیکن برای کسب و کارها بسیار راحت است و دیگر نیازی به کارت های وفاداری، تمبر های وفاداری سنتی و کوپن های تخفیف نیست. برنامه های وفاداری را می توان به طور مستقیم به گوشی های هوشمند مشتریان مرتبط نمود و تمام اطلاعات را از طریق گوشی های هوشمند آن ها دریافت کرد. از طریق آیبیکن می توان، رفتار خرید مشتریان را به راحتی مورد بررسی قرار داد و تمبر وفاداری را مستقیما به گوشی هوشمند مشتریان ارسال نمود.

کمک به جمع آوری اطلاعات با ارزش

با استفاده از تکنولوژی آیبیکن می توان داده های زیادی از مشتریان به دست آورد. این داده ها بر اساس نیازها، ترجیحات و علایق مشتریان می باشد. برخی از معیارهای کلیدی وفاداری مشتریان عبارتند از تعداد بازدید هر مشتری از فروشگاه، تعداد دفعات خرید از فروشگاه، مدت زمان حضور هر مشتری در داخل فروشگاه، و… . این معیار های کلیدی از طریق بیکن های نصب شده در فروشگاه قابل تشخیص می باشند.

کارآمد و موثر

تکنولوژی آیبیکن در میان راهکارهای تبلیغاتی و ایجاد وفاداری در مشتریان، کمترین هزینه را دارد در حالی که بسیار موثر است. آمارها نشان می دهد که میزان موفقیت به کارگیری این تکنولوژی جهت پیاده سازی برنامه های وفاداری، به مراتب بیشتر از راهکارهای وفاداری سنتی می باشد.

هدف قرار دادن مشتریان بالقوه

یک محتوای خوب طراحی شده، شخصی سازی شده و جذاب برای ترغیب مشتریان بالقوه و افراد اطراف فروشگاه به خرید بسیار موثر است. همچنین می توان برای تشویق افراد به خرید می توان از پیشنهادهای ویژه استفاده کرد و پیام های تخفیفی و شگفت انگیز را به گوشی های هوشمند آن ها ارسال نمود.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.