دانلود اپلیکیشن آتینو

وفاداری مشتری
برنامه وفاداری مشتریان و تکنولوژی آیبیکن

امروزه کسب و کارها بیشتر از قبل نیاز دارند تا با مشتریان شان تعامل برقرار کنند و آن ها را به کسب و کار خود وفادار سازند. رویکرد سنتی ایجاد وفاداری به برند از طریق ارائه کارت های وفاداری، تمبر وفاداری و کوپن وفاداری صورت می گرفت. امروزه ظهور تکنولوژی های قدرتمند جدیدی همچون iBeacon به پیاده سازی بهتر برنامه های وفاداری کمک می کند. تکنولوژی آیبیکن راه حل بسیار مناسبی برای پیاده سازی برنامه های وفاداری مشتری است زیرا :

  • سهولت استفاده

  • کمک به جمع آوری اطلاعات با ارزش

  • کارآمد و موثر

  • هدف قرار دادن مشتریان بالقوه

سهولت استفاده

به کارگیری و پیاده سازی تکنولوژی آیبیکن برای کسب و کارها بسیار راحت است و دیگر نیازی به کارت های وفاداری، تمبر های وفاداری سنتی و کوپن های تخفیف نیست. برنامه های وفاداری را می توان به طور مستقیم به گوشی های هوشمند مشتریان مرتبط نمود و تمام اطلاعات را از طریق گوشی های هوشمند آن ها دریافت کرد. از طریق آیبیکن می توان، رفتار خرید مشتریان را به راحتی مورد بررسی قرار داد و تمبر وفاداری را مستقیما به گوشی هوشمند مشتریان ارسال نمود.

کمک به جمع آوری اطلاعات با ارزش

با استفاده از تکنولوژی آیبیکن می توان داده های زیادی از مشتریان به دست آورد. این داده ها بر اساس نیازها، ترجیحات و علایق مشتریان می باشد. برخی از معیارهای کلیدی وفاداری مشتریان عبارتند از تعداد بازدید هر مشتری از فروشگاه، تعداد دفعات خرید از فروشگاه، مدت زمان حضور هر مشتری در داخل فروشگاه، و… . این معیار های کلیدی از طریق بیکن های نصب شده در فروشگاه قابل تشخیص می باشند.

کارآمد و موثر

تکنولوژی آیبیکن در میان راهکارهای تبلیغاتی و ایجاد وفاداری در مشتریان، کمترین هزینه را دارد در حالی که بسیار موثر است. آمارها نشان می دهد که میزان موفقیت به کارگیری این تکنولوژی جهت پیاده سازی برنامه های وفاداری، به مراتب بیشتر از راهکارهای وفاداری سنتی می باشد.

هدف قرار دادن مشتریان بالقوه

یک محتوای خوب طراحی شده، شخصی سازی شده و جذاب برای ترغیب مشتریان بالقوه و افراد اطراف فروشگاه به خرید بسیار موثر است. همچنین می توان برای تشویق افراد به خرید می توان از پیشنهادهای ویژه استفاده کرد و پیام های تخفیفی و شگفت انگیز را به گوشی های هوشمند آن ها ارسال نمود.

مطالب مرتبط:

اینترنت اشیا برای شهرهای هوشمند – بیکن ها هدایت کننده مسیر
راز یک بازاریابی مجاورتی موفق : ایجاد تجربه عالی در ذهن مشتری
سوپرمارکت های هوشمند با آیبیکن
بازاریابی دیجیتال و تعامل بیشتر با مشتری
وفاداری مدرن
مریم جعفری

کارشناس ارشد مارکتینگ