دانلود اپلیکیشن آتینو

آیبیکن در باغ وحش

بهبود تجربه بازدیدکنندگان باغ وحش به وسیله تکنولوژی آیبیکن

از زمانی که شرکت اپل برای اولین بار در سال 2013 از تکنولوژی آیبیکن رونمایی کرد، بسیاری از خرده فروشی ها، رستوران ها، فروشگاه ها، ورزشگاه ها، موزه ها و… برای استفاده از این تکنولوژی به منظور جذب مشتریان، هیجان داشتند. باغ وحش ها، پارک ها و آکواریوم ها نیز علاقه زیادی برای استفاده از تکنولوژی آیبیکن از خود نشان دادند.

افزایش تجربه چند رسانه ای

بسیاری از پارک ها و باغ وحش ها به منظور هدایت بازدیدکنندگان و ارائه اطلاعات موردنیاز به آن ها از دستگاه های صوتی استفاده می کنند که اغلب، این دستگاه ها بسیار گران قیمت هستند. همچنین به روز رسانی محتوای این دستگاه ها از همه سخت تر است. آیبیکن به بازدیدکنندگان این اجازه را می دهد که بتوانند اطلاعات مورد نیازشان را به صورت ویدئو، کلیپ های صوتی، متن و نوشته روی گوشی همراه شان ببینند. به طور مثال یک باغ وحش و باغ گیاه شناسی در لس آنجلس به تازگی به تکنولوژی آیبیکن تجهیز شده است. جزئیات کامل حیوانات، اطلاعات زیستگاه آن ها، انواع گونه های گیاهی و… به صورت صوتی و تصویری با وضوح بالا از طریق بیکن های نصب شده در محیط به گوشی های همراه بازدیدکنندگان ارسال می شود. به این ترتیب یک رابطه قوی میان بازدیدکننده با باغ وحش به وجود می آید و بازدید کننده حس خوبی از گردش در باغ وحش به دست می آورد.

بهبود امکانات پارکینگ

معمولا در روزهای تعطیل پیدا کردن جای پارک در فضای پارکینگ باغ وحش ها، پارک ها و آکواریوم ها سخت و زمان بر است. تکنولوژی آیبیکن به بازدیدکنندگان کمک می کند تا نزدیک ترین جای خالی پارک خودرو را بیابند. همچنین آیبیکن به آن ها کمک می کند موقع برگشت شان از باغ وحش یا پارک، به راحتی بتوانند خودروی شخصی خود را میان آن همه خودرو پیدا کنند.

مسیریابی در داخل باغ وحش یا پارک

آیبیکن به بازدیدکنندگان کمک می کند تا بتوانند به راحتی مقصد موردنظرشان را بیابند. مثلا نزدیک ترین راه رسیدن به قفس پرندگان را از طریق بیکن ها می یابند. یا محل دقیق رستوران، کافی شاپ یا سرویس های بهداشتی باغ وحش را از طریق بیکن ها پیدا می کنند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.