دانلود اپلیکیشن آتینو

 

بهبود تجربه مشتریان با استفاده از تکنولوژی آیبیکن- بخش اول

بیکن ها دستگاه های انتقال دهنده ی کوچک و کم هزینه ای هستند که با بلوتوث کم انرژی (Bluetooth low energy) که بلوتوث 4.0 یا بلوتوث هوشمند نیز نامیده می شود، مجهز شده اند و می توانند پیام های مبتنی بر مجاورت (نزدیکی)، و پیام های آگاهی دهنده را منتقل کنند. این انقلاب در پیشرفت فناوری، زمانی حاصل شد که Apple پروتکلی با نام ibeacon را در طول راه اندازی iOS7 در کنفرانس  Apple Worldwide Developers در 2013 معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن از طریق بلوتوث هوشمند (کم انرژی)، موجب برقراری ارتباط بین اشیا و محصولات با افراد می شود و موجب تعامل بیشتر میان صاحبان کسب و کار و مشتریان می گردد. به طور پیوسته، صاحبان کسب و کار برای جذب مشتریان جدید و بهبود ارتباط با آن ها و حفظ مشتریان در رقابت هستند. در ادامه چند صنعت مهم که به منظور افزایش جذب مشتری، تکنولوژی آیبیکن را مورد استفاده قرار داده اند را توضیح می دهیم:

صنعت خرده فروشی

به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در صنعت خرده فروشی مزایای زیادی را به همراه دارد. ارائه محتوای شخصی سازی شده و سفارشی متناسب با هر مشتری، ارسال پیشنهادات ویژه مبتنی بر مکان مشتری، ارسال نوتیفیکیشن های خاص به مشتریان زمانی که در نزدیکی و یا داخل فروشگاه هستند و… تنها برخی از قابلیت های مهم تکنولوژی آیبیکن در صنعت خرده فروشی است.

صنعت آموزش و تحصیل

نسل جدید دانش آموزان و دانشجویان، خواستار روش های جدید آموزش هستند. تکنولوژی، دانش آموزان را به مطالعه و یادگیری به شیوه های جدید، تشویق می کند. تکنولوژی آیبیکن روابط بین دانش آموزان و معلمان را بهبود می بخشد و این امکان را فراهم می کند که آن ها بتوانند از طریق اپلیکیشن های پیام رسانی با پدر و مادرهای بچه ها ارتباط برقرار کنند زمانی که بچه ها در مدرسه نیستند. آیبیکن با اشتراک گذاری مطالب درسی، موجب افزایش تعاملات میان دانش آموزان در کلاس های درس می شود.

صنعت بانکداری

تکنولوژی آیبیکن این امکان را برای بانک ها و موسسات مالی فراهم می کند که بتوانند به طور موثر مشتریان را مورد هدف قرار دهند و خدمات بهتری را به مشتریان عرضه کنند. تکنولوژی آیبیکن موجب تعامل بیشتر با مشتریان و شناخت دقیق تر آن ها و ارائه خدمات بهتر به مشتریان می شود. ارائه پیشنهاد های خاص مبتنی بر مکان به هر مشتری، ارائه پیشنهادات شخصی به هر مشتری، آموزش مشتریان، جمع آوری نظرات و پیشنهادات مشتریان، شناخت دقیق تر نیازهای مشتریان، کاهش درک زمان انتظار مشتریان در داخل شعبه و… از مهم ترین قابلیت های آیبیکن در صنعت بانکداری می باشد.

مطالب مرتبط:

روند به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در سال 2017
خانه جین های آبی از تکنولوژی آیبیکن برای بهبود تجربه مشتریانش استفاده می کند.
سه نوع پوش نوتیفیکیشن برای ایجاد تجربه خوب مشتری
به کارگیری تکنولوژی مبتنی بر مکان برای جذب بیشتر مشتریان
اهمیت داده ها در دنیای مدرن
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.