دانلود اپلیکیشن آتینو

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

شرکت ها از بیکن ها برای فروش همه چیز استفاده می کنند. از مبادله ارز در فرودگاه ها گرفته تا فروش کیف های دستی در فروشگاه های زنجیره ای Macy. در سال جاری، بسیاری از کتابخانه ها مانند Athenaeum در بوستون از بیکن ها برای بهبود تجربه مشتریان شان بهره گرفتند. بیکن ها، صاحبان کتابخانه ها را در ارائه طیف گسترده ای از خدمات و منابع به مردم یاری می کنند. در ادامه به شش کاربرد تکنولوژی آیبیکن در کتابخانه ها خواهیم پرداخت :

1- قرار دادن اقلام کتابخانه در “لیست علاقه مندی ها”

اکثر کاتالوگ های کتابخانه ای در اپلیکیشن های شان دارای یک لیست “علاقه مندی ها” هستند که مشتریان می توانند موارد دلخواه شان را به آن لیست اضافه کنند. هنگامی که مراجعه کنندگان در کتابخانه راه می روند، می توان هر یک از اقلام موجود در لیست شان را حاضری زد.

2- تور مجازی داخل کتابخانه

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد. همچنین می توان اطلاعات سرگرم کننده ای را در بخش های مختلف کتابخانه به گوشی های مراجعین ارسال کرد تا آن ها احساس بهتری از بودن در کتابخانه داشته باشند. کتابخانه Sabae در ژاپن از 131 بیکن استفاده کرده است تا خوانندگان و مراجعین خود را در پیدا کردن کتاب ها و راهروها کمک کند.

3- ارائه تجربه کامل و غنی شده از نسخ خطی که قابل لمس و رویت نیستند.

می توان با استفاده از بیکن ها، کل اطلاعات یک سند را در فرمت دیجیتال به آن ها ارائه داد. هنگامی که مراجعین به شیشه یا حفاظ نزدیک می شوند، بیکن ها اطلاعاتی را در قالب متن، صوت یا تصویر به گوشی های افراد ارسال می کنند.

4- پرداخت از طریق بیکن ها

می توان به افرادی که باید به کتابخانه جریمه دیرکرد یا تاخیر کتاب را بپردازند، پوش نوتیفیکیشن ارسال کرد و آن ها را از طریق این اطلاع رسانی و با یک لینک به صفحه پرداخت هدایت کرد.

5- اطلاع رسانی برنامه ها و رویدادهای خاص به افراد

اکثر کتابخانه ها، به غیر از ارائه کتاب، رویدادهایی را نیز برگزار می کنند مانند جلسات نقد کتاب، برنامه های آموزشی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان و… . با استفاده از بیکن ها می توان چنین رویدادها و همایش هایی را به اعضای ویژه کتابخانه و به صورت شخصی سازی شده ارسال کرد.

6- یافتن الگوهای ترافیکی و طراحی مجدد چیدمان کتابخانه

به کمک بیکن ها می توان ترافیک روزانه بخش های مختلف کتابخانه را رصد کرد و اطلاعات خوبی به دست آورد. تجزیه و تحلیل این اطلاعات به بهینه سازی چیدمان قفسه ها، بهینه سازی مکان های کارکنان کتابخانه و… کمک می کند. کتابخانه های بزرگ می توانند از این داده ها استفاده کنند تا قسمت های پر بازدید خود را مشخص کنند و از این فرصت ها برای جذب بیشتر افراد استفاده کنند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.