دانلود اپلیکیشن آتینو

 

به کارگیری تکنولوژی مبتنی بر مکان برای جذب بیشتر مشتریان

تبلیغات مبتنی بر مکان که بازاریابی مجاورتی نیز نامیده می شود، تجربه ما در جهان آنلاین و آفلاین را مورد تغییر و تحول قرار داده است. از این شیوه تبلیغاتی در همه صنایع استفاده می شود اما رستوران ها و خرده فروشی ها توجه بیشتری به این تکنولوژی داشته اند. هم صنعت خرده فروشی و هم صنعت غذا، به شدت به درگیر ساختن ذهن مشتری و ایجاد تجربه خوب در ذهن مشتری نیازمند هستند و هدف قرار دادن مشتری بر اساس موقعیت مکانی وی، کلید موفقیت آن ها برای رسیدن به هدف شان است. در ادامه سه راه را معرفی می کنیم که کسب و کارها می توانند با استفاده از تکنولوژی مبتنی بر مکان، تجارب مشتریان شان را در زمان و مکان مناسب دگرگون سازند و ترافیک فروشگاه خود را افزایش دهند :

ارسال پیام هدفمند

آیا شما فکر می کنید که نمی توانید رفتن مشتریان به فروشگاه های رقیب موجود در منطقه خودتان را متوقف کنید؟ و یا نمی توانید روی نظر مشتریان در یافتن فروشگاه مورد علاقه شان تاثیر گذار باشید؟

شما می توانید. بله شما می توانید با به پیاده سازی تبلیغات مجاورتی و هدفمند، مشتریان بالقوه را به سمت فروشگاه خود جذب کنید. شما می توانید با ارسال یک پیشنهاد ویژه به افرادی که در مجاورت فروشگاه شما هستند، آن ها را به خرید از خودتان ترغیب کنید. شما با استفاده از تکنولوژی مبتنی بر مکان آیبیکن می توانید با در نظر گرفتن زمان و موقعیت مکانی هر فرد، به گوشی همراه وی یک پیشنهاد شگفت انگیز ارسال کنید و او را غافلگیر نمایید. به طور مثال می توانید عصر ها هنگام بازگشت افراد از محل کار به خانه، آن ها را به خوردن یک میان وعده خوشمزه دعوت کنید. ارسال پیام های شگفت انگیز و تخفیف های ویژه بر اساس ترجیحات مشتری و در زمان مناسب می تواند فروش شما را به شدت افزایش دهد.

پیشی گرفتن از رقبایتان (فروشگاه ها، رستوران های اطراف تان)

تکنولوژی مبتنی بر مکان، یک تکنولوژی شگفت انگیز است که شما را قادر می سازد تا رقبای تان را بررسی کنید. شما باید تلاش کنید تا مشتریان آن ها را از آن خود کنید و مشتریان از دست رفته خود را مجددا جذب کنید. شما بر اساس این تکنولوژی به استراتژی های تبلیغاتی رقبای تان پی خواهید برد و حتی متوجه می شوید که آن ها چه زمانی در محدوده جغرافیایی فروشگاه رقیب شما بوده اند. شما با ارائه پیشنهاد های وسوسه انگیز (مثلا یک نوشیدنی رایگان یا اعطای امتیاز برای استفاده در خرید های بعدی) می توانید آن ها را به سمت خود بکشانید.

ارائه تخفیف های شگفت انگیز در لحظه

با تکنولوژی مبتنی بر مکان آیبیکن می توانید از تک تک لحظه ها برای جذب مشتری استفاده کنید. به طور مثال یک بیکن جلوی در ورودی فروشگاه تان نصب کنید و هنگامی که افراد از جلوی درب فروشگاه تردد می کنند یا وارد فروشگاه شما می شوند، یک کوپن تخفیف برای آن ها ارسال کنید.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.