دانلود اپلیکیشن آتینو

تشکیل پایگاه داده جامع از مشتریان با تکنولوژی آیبیکن

خرده فروشی های بزرگ و کوچک با تکنیک های مختلفی به دنبال جمع آوری داده از مشتریان شان هستند و به شدت در حال سرمایه گذاری رو این موضوع هستند. داده های جمع آوری شده توسط خرده فروشان شامل داده های فروش آنلاین، اطلاعات خرید مشتری، داده های برنامه تلفن همراه، اطلاعات پایه ای مشتری، اطلاعات برنامه های وفاداری و اطلاعات مرتبط با کمپین های تبلیغاتی و میزان اثربخشی آن ها است. این مخزن اطلاعات، بینش مفیدی را برای خرده فروشان فراهم می کند تا با تغییر مدل های ارائه خدمات، تجربه مشتریان شان را بهبود بخشند. تکنولوژی آیبیکن ابزاری مفید برای جمع آوری داده های مشتریان و تجزیه و تحلیل بهتر و دقیقتر داده ها می باشد. با نصب بیکن در فروشگاه های خرده فروشی می توان به حجم عظیمی از داده ها و اطلاعات مشتریان دست یافت. روش های آفلاین تبلیغات و بازاریابی برای تشخیص دقیق رفتار مشتری، ردیابی و تجزیه و تحلیل مشتری مناسب نیستند. رفتار مشتریان آنلاین به راحتی قابل تفسیر است. بیکن ها موجب دیجیتالی شدن فروشگاه ها می شوند و اطلاعات مفیدی همچون تعداد بازدید مشتریان از فروشگاه، تعداد خرید مشتریان از فروشگاه، مدت زمان توقف هر مشتری در یک مکان خاص، رفتار خرید گذشته هر مشتری، تاریخ و مدت زمان حضور هر مشتری در داخل فروشگاه، نوع محصول خریداری شده توسط هر مشتری، و… را جمع آوری و ثبت می کند. با تکنولوژی آیبیکن، خرده فروشان می توانند برای افزایش فروش، افزایش آگاهی از برند و افزایش وفاداری مشتریان شان برنامه ریزی های دقیق داشته باشند و در این راستا تلاش کنند.

نقشه های حرارتی و ردیابی حرکت مشتری

حرکت مشتری در فروشگاه بر اساس هدف خرید وی می باشد. مشتریان بنا بر دلایلی در اطراف محصولی خاص جمع می شوند. مثلا اگر پیشنهاد ویژه یا تخفیف خاصی روی آن محصول خاص در حال اجرا باشد و یا آن محصول خاص به تازگی معرفی شده باشد. تجزیه و تحلیل و ردیابی حرکت مشتریان، با استفاده از بیکن ها می تواند به درستی و با دقت انجام شود و مناطقی که مشتریان بیشتر به آنجا رفتند (نقاط پربازدید)، محصولاتی که بیشتر مورد استقبال واقع شدند، قفسه هایی که بیشتر مشتریان جلوی آن توقف داشتند و… مورد شناسایی بیکن ها قرار گیرد. خرده فروشی ها می توانند بر اساس الگوی حرکتی مشتریان، تبلیغات مرتبط با مکان مشتری و محصول مورد نظر وی را در زمان خاص به گوشی همراه وی ارسال کنند.

شناسایی مشتریان از طریق بیکن ها

بیکن ها، مشتریان را به محض ورودشان به داخل فروشگاه شناسایی می کنند. بنابراین به راحتی می توان مشتریان تکراری، مشتریانی که برای بار اول به فروشگاه مراجعه کردند، تعداد خرید های مشتریان تکراری، مقدار زمان صرف شده مشتریان جدید و تکراری داخل فروشگاه، و… را تشخیص داد. این اطلاعات و آمار و ارقام در هنگام اجرای برنامه های وفاداری و دادن پاداش به مشتریان وفادار، بسیار مهم هستند. به طور مثال بیکن ها به گوشی های همراه مشتریانی که 10 بار به فروشگاه مراجعه کردند، پیشنهاد های ویژه و تخفیف های شگفت انگیز را به صورت پاپ آپ ارسال خواهند کرد.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.