دانلود اپلیکیشن آتینو

وفاداری مشتریان

تکنولوژی آیبیکن : افزایش فروش خرده فروشی و افزایش وفاداری مشتریان

از آنجایی که اکثر مشتریان وقتی که وارد فروشگاه می شوند گوشی هوشمند در دست دارند، تکنولوژی آیبیکن می تواند یک راهکار کم هزینه برای ارسال پیام به آن ها باشد. ارسال پیام های هدفمند به مشتریان یک فرصت برای خرده فروشان است تا بتوانند در ذهن مشتریان نفوذ کنند و تصمیم خرید آن ها تحت تاثیر قرار دهند.

تکنولوژی آیبیکن از سه طریق می تواند به افزایش فروش و حفظ مشتریان کمک کند:

1-بالا رفتن موفقیت حاصل از تبلیغات و کوپن های تخفیف

در سال های اخیر، ارائه کوپن های تخفیف به مشتریان تاثیر فوق العاده ای در حجم فروش کلی داشته است. آیبیکن می تواند با ارائه کوپن شخصی زمانی که افراد نزدیک یک محصول خاص هستند، آن ها را به خرید تشویق کند.

2- افزایش برنامه های وفاداری

آیبیکن همچنین می تواند به افزایش ارزش برنامه های وفاداری کمک کند. با ارائه پیشنهادات ویژه به مشتریان می تواند موفقیت برنامه های وفاداری را افزایش دهد. به وسیله آیبیکن، تجربه خرید مشتریان بهبود می یابد . از این رو احتمال اینکه مشتریان به خرده فروشی وفادار بمانند، زیاد است.

3-پیاده سازی بازاریابی مجاورتی ( مبتنی بر مکان )

بازاریابی مجاورتی به توانایی ارسال پیام بازاریابی/ تبلیغات به مشتریان بر اساس موقعیت شان در فروشگاه و یا نزدیکی به یک محصول یا بخش خاص اشاره دارد.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.