دانلود اپلیکیشن آتینو

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند. در ادامه، دلایل نیاز به استفاده از بیکن ها توسط بازاریابان و خرده فروشی ها، را بررسی خواهیم کرد:

دلیل اول – کاهش نرخ تبدیل از تبلیغات بنری

تبلیغات بنری استاندارد، کاهش نرخ تبدیل را نشان می دهند. بر اساس یک مطالعه اخیر در مارس 2017، نرخ کلی تبدیل تبلیغات نمایش داده شده، تنها 0.05 درصد است. این امر، راه را برای پیشنهادات و کمپین های دیجیتال به عنوان یک استراتژی بازاریابی تلفن همراه ارزشمند، به ویژه در زمان های فصلی با ترافیک بالا باز می کند.

دلیل دوم – ارتباط با مشتریان و مصرف کنندگان در لحظه

مزیت اصلی بیکن ها این است که آن ها به مصرف کنندگان کمک می کنند، درست زمانی که مصرف کنندگان در فروشگاه حضور دارند و درکنار محصول موردنیازشان هستند.

دلیل سوم – هدف گذاری مجدد مصرف کنندگان آنلاین

بیکن ها به کاربران اجازه می دهند تا در هر زمان که به اینترنت متصل هستند، از بیکن ها استفاده کنند. این ویژگی آیبیکن؛ باعث جذب مشتریان بالقوه می شود. به این صورت که افرادی که تصمیم به خرید دارند اما می خواهند گزینه های دیگر را بررسی کنند را به مشتری تبدیل می کند. اگر فردی یک پیشنهاد تبلیغاتی از یک بیکن دریافت کند، ممکن است به آن آگهی جذب شود و به خرید منجر شود.

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که مصرف کنندگان یا مشتریان، خود را در خرید از فروشگاه محدود می بینند. علل موانع خرید در فروشگاه چیست؟ اکثر این چالش ها را می توان با استفاده از کمپین های آیبیکن حل کرد. اما چگونه؟

ترغیب مصرف کنندگان (مشتریان) به حضور آنلاین برای یافتن کالاها و محصولات داخل فروشگاه.

ارسال پاپ آپ های تبلیغاتی که دارای تصاویر جذاب و ترغیب کننده است، از طریق بیکن ها می تواند مصرف کنندگان را به صفحات فرود مناسب هدایت کند. صفحات فرود، انواع محصولات در اندازه های مختلف را نشان می دهند. حتی اگر محصول موردنظر خارج از انبار باشد، مصرف کنندگان می توانند آن را به لیست علاقه مندی های خود اضافه کنند تا زمانی که محصول در انبار موجود شد، به آن ها داده شود.

ارائه گزینه پرداخت آنلاین

یکی از دلایلی که مصرف کنندگان از خرید در فروشگاه، به ویژه در روزهای تعطیل اجتناب می کنند، صف های طولانی و فرآیند آهسته پرداخت است. ارسال پوش نوتیفیکیشن یا پاپ آپ هایی که حاوی لینک پرداخت باشد و مشتری را بدون هیچ دردسری به صفحه پرداخت منتقل کند، می تواند در شکل گیری تجربه خوب مشتری موثر باشد.

مطالب مرتبط:

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.