دانلود اپلیکیشن آتینو

 بازاریابی دیجیتال

تکنولوژی آیبیکن بخش مهمی از استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال 2016

در حال حاضر تکنولوژی آیبیکن برای مقاصد متعدد از جمله تبلیغات تعاملی، تبلیغات مبتنی بر مکان، چک خودکار مشتری، جمع آوری اطلاعات مربوط با مشتری، و مواردی از این قبیل به کار می رود. تکنولوژی آیبیکن نسبتا ارزان است و استقرار و پیاده سازی آن آسان است، از این جهت ابزار بسیار موثری برای تعامل با مصرف کنندگان است. تاثیر بسزای این تکنولوژی در صنایع متعدد مانند خرده فروشی، گردشگری، بانکداری، رویداد، حمل و نقل عمومی و… قابل مشاهده است. پیش بینی می شود تا سال 2019، حدود دو سوم یعنی معادل 71 درصد کل درآمد کسب و کارها از طریق بازاریابی و تبلیغات مبتنی بر مکان (مجاورتی) به دست می آید. با وجود محبوبیت بسیار زیاد تکنولوژی آیبیکن در میان خرده فروشان جهان، در حال حاضر حدود 46 درصد از خرده فروشان این تکنولوژی را به کار گرفته اند. یکی از دلایل عدم به کارگیری آیبیکن توسط کسب و کارها، عدم آگاهی آن ها از مزایای بسیار تکنولوژی آیبیکن می باشد. در ادامه پنج دلیل عمده که نشان می دهد تکنولوژی آیبیکن جز جدایی ناپذیر استراتژی بازاریابی دیجیتال است را بیان می کنیم:

دلیل اول – اتصال به یک مشتری در چندین نقطه از فروش

این دلیل، عامل بزرگی در تغییر و تحول صنعت خرده فروشی بوده است. برند های در حال رشد با استفاده از آیبیکن، حضور خود را در چند نقطه فروش تقویت کردند و موجب پیاده سازی بازاریابی مجاورتی و با ارائه خدمات شخصی به مشتریان، موجب کسب وفاداری مشتریان می شوند.

دلیل دوم – افزایش میزان موفقیت برنامه های وفاداری و تبلیغات هدفمند

مصرف کنندگان می توانند هنگام نزدیک شدن به یک محصول در داخل فروشگاه، یک پیشنهاد ویژه روی تلفن همراه هوشمندشان دریافت کنند. به این ترتیب هم مصرف کننده از پیشنهادات موجود در فروشگاه آگاه می شود و هم شانس اینکه محصول مورد نظر خریداری شود، افزایش می یابد. ارسال پیشنهادات ویژه نه تنها موجب افزایش وفاداری مشتریان در دسترس می شود، بلکه می تواند در حفظ و نگه داری مشتریان و موفقیت برنامه های وفاداری کمک کننده باشد.

دلیل سوم – افزایش نرخ مشارکت و تعامل بیشتر مشتریان

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، آیبیکن، تعاملات مشتریان در فروشگاه را تا 60 درصد افزایش می دهد. دریافت اطلاعات مرتبط به محصولات و آگاهی از تخفیفات محصولات، موجب شکل گیری یک تجربه غنی تر برای مشتری می شود.

دلیل چهارم – جمع آوری اطلاعات مربوط به مشتری برای ارائه تجربه با کیفیت به مشتری

خرده فروشان با استفاده از آیبیکن، به جمع آوری اطلاعات با ارزش در ارتباط با رفتار خرید مشتریان می پردازند. این اطلاعات با ارزش کمک می کند تا پیشنهادات سفارشی و شخصی سازی شده را بر اساس مکان گذشته یک فرد یا خرید های گذشته یک فرد برای وی ارسال کرد.

دلیل پنجم – افزایش فروش در فروشگاه

گزارش ها نشان می دهند که تکنولوژی آیبیکن به طور مستقیم بر میزان فروش خرده فروشی ها تاثیر می گذارد. حدود 73 درصد از خریداران گفته اند که احتمال خرید آن ها در فروشگاه با دریافت پیام ها و نوتیفیکیشن های مجاورتی افزایش می یابد.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.