دانلود اپلیکیشن آتینو

تکنولوژی آیبیکن در سال 2017 – جهان هوشمند

با توجه به گزارش ها و تحقیقات انجام شده، پیش بینی می شود تا سال 2018 در سراسر ایالات متحده آمریکا، در مجموع تعداد 4.5 میلیون آیبیکن نصب و فعال شود. در سال 2015 تعداد 500 هزار آیبیکن به کار گرفته شده بود. می توان گفت در طی تنها سه سال، به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در آمریکا 900 درصد افزایش خواهد داشت. بیشترین استفاده آیبیکن در سال های 2015 و 2016 مربوط به ارسال پیام به صورت پاپ آپ (پیام های تبلیغاتی کاملا هدفمند) روی گوشی های هوشمند افراد بوده است. اما بازاریابان در سال 2017 به دنبال یافتن راهکارها و قابلیت های دیگر آیبیکن هستند.

ذخیره اسناد و داده ها به صورت آنلاین با آیبیکن

در سال 2016، شاهد روند رو به رشد به کارگیری آیبیکن توسط برندها و کسب و کارها بودیم. آیبیکن موجب جذب بیشتر مشتریان برای برنده ها و صاحبان کسب و کار می شود و کمک می کند تا محتوای کاملا شخصی سازی شده به هر مشتری بر اساس علایق و نیازهای وی، ارسال شود. با یک مثال شما را با این قابلیت آیبیکن، بیشتر آشنا خواهیم ساخت. فرض کنید یک مشتری وارد فروشگاه شما می شود در حالی که تلفن همراه هوشمند خود را در دست دارد. بلافاصله و در لحظه برای وی پیام خوشآمدگویی ارسال خواهد شد و هم زمان با این اتفاق شما از آمدن این مشتری به داخل فروشگاه مطلع خواهید شد. بیکن های نصب شده در داخل فروشگاه، رفتار خرید و نحوه حرکت وی در داخل فروشگاه را ثبت می کنند و شما می توانید از روی این اطلاعات، به علایق و نیازهای مشتری پی ببرید. مثلا این مشتری در کنار قفسه xتوقف بیشتری داشته است. اطلاعات این مشتری در سیستم فروشگاه شما به صورت خودکار ثبت می شود و شما می توانید هر چند وقت یکبار، محصولات متناسب با علایق مشتری را به او پیشنهاد دهید و او را به خرید یک کالای خاص تشویق کنید. همچنین بیکن ها قابلیت تشخیص مشتریان تکراری (مشتریان وفادار= مشتریانی که برای بار دوم یا بیشتر به فروشگاه مراجعه می کنند)، را دارند. در نتیجه شما می توانید از این طریق توجه ویژه ای به این گونه مشتریان تان داشته باشید مثلا تخفیف بیشتری را برای آن ها در نظر بگیرید. در حال بزرگترین خرده فروشی های جهان همچون والمارت، تسکو، تارگت و… از تکنولوژی آیبیکن استفاده می کنند.

آیبیکن یک تکنولوژی همه کاره در سال 2017 خواهد بود.

تکنولوژی آیبیکن یک سیستم یکپارچه است و از این جهت برای برند ها و صاحبان کسب و کار با اهمیت است. تکنولوژی آیبیکن به بهود تجربه خرید(گردش، سفر، بازدید و…) افراد کمک می کند و به کسب و کارها این قدرت و اختیار را می دهد که بتوانند تصمیم بگیرند چه اطلاعاتی را به مشتریان و مخاطبان شان ارسال کنند. تکنولوژی آیبیکن، قابلیت پیاده سازی در تمام صنایع و کسب و کارها مانند صنعت حمل و نقل عمومی، حمل و نقل هوایی و جاده ای، صنعت گردشگری و موزه ها، هتل ها، رستوران ها، و… را دارد.

پیش بینی می شود در سال 2017 از آیبیکن، بیشتر از گذشته در موارد صنعتی استفاده خواهد شد.

به دلیل اینکه آیبیکن از بلوتوث کم انرژی استفاده می کند، بسیاری از صنایع برای ردیابی دارایی ها، تعیین موقعیت مکانی دارایی ها و کارکنان و نظارت بیشتر بر دارایی ها از آیبیکن استفاده خواهند کرد. این قابلیت آیبیکن موجب بهینه سازی استفاده از دارایی ها، تخصیص بهتر کارکنان، بهبود سیستم ایمنی فضای کسب و کار و… می شود. پیش بینی می شود در سال 2017 به منظور مدیریت بهتر انبارهای بزرگ به خصوص در زنجیره تامین، از ترکیب تکنولوژی آیبیکن و بلوتوث کم انرژی استفاده خواهند شد.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.