دانلود اپلیکیشن آتینو

بازاریابی مجاورتی

تکنولوژی آیبیکن و افزایش جستجوی محلی

سه راهی که خرده فروشان می توانند از تکنولوژی آیبیکن برای افزایش جست و جوی محلی استفاده کنند:

در ابتدا آیبیکن به عنوان یک ابزار فروش بازاریابی که خرده فروشان می توانند برای هدف قرار دادن مشتریان و ارسال پیشنهاد های ویژه به آن ها از آن استفاده کنند، شناخته شد. به نظر بسیاری از کارشناسان بازاریابی، آیبیکن یک ابزار قوی برای بازاریابی مجاورتی و مبتنی بر مکان می باشد. آیبیکن می تواند در جست و جوی محلی کسب و کارها تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه سه راهی که آیبیکن به بهینه سازی جست و جوی محلی کمک می کند را شرح می دهیم:

راه اول – بیکن ها می توانند به افزایش فوق العاده جست و جوی محلی کمک کنند.

پیش بینی می شود تا سال 2020، حدود 400 میلیون آیبیکن در سراسر جهان نصب می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس این پیش بینی، بیکن ها سراسر دنیا را پوشش خواهند داد. مردم با صرفه جویی در زمان و پول شان، می توانند مکان های مورد نظر اطراف خود را جست و جو کنند.

راه دوم – آیبیکن می تواند منجر به نتایج جست و جوی شخصی سازی شده شود.

خرده فروشان می توانند به واسطه بیکن ها به طور هوشمندانه با مشتریانشان ارتباط برقرار کنند. بر اساس جست و جو های صورت گرفته هر کاربر، آیبیکن می تواند علایق و نیاز های کاربر را تشخیص دهد، سپس در مکان مناسب و زمان مناسب برای وی یک اطلاعیه ارسال کند. به طور مثال فردی به طور مداوم در طی دو روز برای خرید کیف مجلسی تلاش می کند و تمام جست و جوهای وی در این ارتباط است. به محض اینکه این فرد از مقابل فروشگاهی که دارای کیف مجلسی است، عبور کند، به گوشی هوشمند او یک اطلاعیه مرتبط با کیف مجلسی ارسال می شود و او را به خرید کیف و بازدید از فروشگاه دعوت می نماید. در حال حاضر حدود 42 درصد خرده فروشان بر اساس بازاریابی جست و جو، نیازها و علایق مشتریان شان را شناسایی می کنند و برای آن ها پیشنهاد های ویژه در نظر می گیرند.

راه سوم – آیبیکن ها می توانند بازاریابان را در پیش بینی بهتر نیازهای مصرف کننده کمک کنند.

با ظهور تکنولوژی اینترنت اشیا، ما شاهد انفجار عظیمی در جست و های محلی خواهیم بود. بر اساس کلمات جست و جو شده توسط هر فرد، بازاریابان و صاحبان کسب و کار این فرصت را به دست خواهند آورد تا متوجه شوند مشتریان آن ها دقیقا دنبال چه چیزی هستند و به چه نوع محصولات و خدماتی بیشتر علاقه دارند. این نیاز سنجی صورت گرفته بر اساس جست و جوهای محلی موجب بهبود ارائه خدمات به مشتریان می شود و افزایش رضایت مشتریان را در پی دارد.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.