دانلود اپلیکیشن آتینو

تکنولوژی آیبیکن و ردیابی چمدان های مسافران

مسافران وقت زیادی را صرف کشف مکان های جدید و ملاقات با افراد دیگر در سراسر جهان می کنند. این یک تجربه فوق العاده برای آن هاست، اما زمانی که چمدان شان مفقود شود، می تواند یک فاجعه بزرگ را برایشان رقم بزند. تنها در سال 2014، بیش از 24 میلیون چمدان مفقود شده است. خوشبختانه 95 درصد از این چمدان ها پیدا و به صاحبان شان برگردانده شده است، اما با این حال، بیش از 1 میلیون چمدان هرگز پیدا نشده است. به منظور رفع این مشکل، شرکت سامسونیت، نرم افزاری را تحت عنوان Track & Go، ارائه داده است تا مسافران بتوانند به راحتی و به صورت خصوصی، چمدان های خود را پیدا کنند.

نرم افزار TRACK & GO چگونه کار می کند؟

شرکت Accent Systems این نرم افزار را به کمک تکنولوژی آیبیکن ارائه داده است. این تکنولوژی به افراد کمک می کند تا بتوانند بدون ریسک شناسایی چمدان توسط افراد ثالث مخرب، چمدان خود را پیدا کنند. برای استفاده از این تکنولوژی، لازم است تا مسافران به عنوان دارنده چمدان، ابتدا در اپلیکیشن Travlr مربوط به شرکت سامسونیت، ثبت نام کرده و سپس سیستم به آن ها اجازه ارسال رمز و شناسه اختصاصی را بدهد. در صورت مفقود شدن چمدان، مالک، چمدانش را در اپلیکیشن با علامت پرچم نشانه گذاری کرده، بعد از این، اهرم های Travlr به مالک برای پیدا کردن آن به صورت خصوصی و ایمن، کمک می کنند. پس از یافتن چمدان، با ارسال نوتیفیکیشنی، زمان و مکان دقیق چمدان، تنها به مالک چمدان اطلاع رسانی می شود. علاوه بر این، کاربران قادرند تا مکان دقیق چمدان را در فاصله ی 70 متری چک کرده و از نزدیک شدن و یا دور شدن چمدان به خودشان، آگاه شوند.

بنابراین در آینده ای نزدیک، هر فرد با داشتن تنها یک تلفن همراه هوشمند، قادر خواهد بود تا به بازیابی چمدان های مفقودی، کمک کند. امروزه به لطف تکنولوژی آیبیکن، کاربران قادر به برقراری ارتباط ایمن بین چمدان مفقودی و اپلیکیشن نصب شده بر روی گوشی های هوشمند دیگر کاربران می باشند و این امر به مالک این اجازه را می دهد تا به راحتی وسایل خود را پیدا کرده و علاوه بر کاهش استرس سفر، تجربه سفری ایمن را داشته باشد.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ