دانلود اپلیکیشن آتینو

راز یک بازاریابی مجاورتی موفق : ایجاد تجربه عالی در ذهن مشتری

گفته می شود به طور معمول، هر فرد در طول روز، در معرض 3 الی 20 هزار پیام تبلیغاتی قرار می گیرد. اما فقط چند درصد از این اطلاعات، توسط مغز به صورت آگاهانه مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و توجه فرد را به خود جلب می کند. امروزه با توسعه تکنولوژی بلوتوث و ظهور تکنولوژی آیبیکن، بازاریابی و تبلیغات مجاورتی در بین بازاریابان محبوب تر شده است. در پست های پیشین به طور خاص، راهکار ها و قابلیت های بی شمار آیبیکن را به ویژه در صنعت خرده فروشی و بانک داری مورد بررسی قرار دادیم. امروزه اکثر صنایع، شرکت ها و سازمان ها به سمت به کارگیری تکنولوژی آیبیکن آمده اند چرا که این تکنولوژی، نقش مهمی را در بهبود تجربه مشتری ایفا می کند. تکنولوژی آیبیکن چشم انداز های جدید و اساسی را برای بازاریابان فراهم می کند و بازاریابان می توانند با بهره گیری از این فرصت، استراتژی های بازاریابی خود را با استفاده از تکنولوژی آیبیکن گسترش دهند.

بازاریابی مجاورتی(بازاریابی در محیط نزدیک) به معنی انتقال اطلاعات مرتبط در زمان مناسب و مکان مناسب به مشتریان است. بر خلاف تصور برخی از بازاریابان، کاربردهای آیبیکن در بازاریابی مجاورتی فراتر از ارسال پیام های تبلیغاتی به مشتریان (مانند تخفیف ها، پیشنهادهای ویژه، کوپن ها، معرفی محصولات و…) می باشد. در واقع آیبیکن در همه جا حضور و کاربرد دارد. مردم باید این تکنولوژی را قبول کنند، به آن اعتماد کنند و هر روز از آن استفاده کنند. اما متاسفانه بسیاری از مردم در برابر این تکنولوژی با بی میلی برخورد می کنند زیرا تصور می کنند؛ آیبیکن، تنها برای ارائه تبلیغات استفاده می شود اما در حقیقت آیبیکن موجب آسان شدن و راحت تر شدن زندگی مردم می شود و برای آن ها مزایای زیادی به همراه دارد.

به عنوان مثال با نصب بیکن در فروشگاه ها و با تبادل اطلاعات میان گوشی های هوشمند و بیکن ها می توان هنگامی که مشتری وارد فروشگاه می شود، هویت وی را به راحتی شناسایی کرد و بر اساس مشخصات جمعیت شناختی، رفتار خرید گذشته، علاقه مندی ها و ترجیحات او یک تجربه شخصی منحصر به فرد را ارائه داد. در تابستان سال 2015، خرده فروشی معروف کارفور(Carrefour)، در طی یک کمپین تبلیغاتی، تعداد 500 بیکن را در 28 فروشگاه خود، در کشور رومانی قرار داد و اپلیکیشن متناسب با آن به نام Carrefour Smart Shopping را معرفی کرد که دو مزیت عمده را برای خریداران ارائه می داد. مزیت اول : هدایت خودکار مشتریان(کاربران اپ) در سراسر فروشگاه بر اساس لیست خرید شان و مزیت دوم : ارائه اطلاعات تبلیغاتی و اطلاعات مفید بر اساس مکان افراد در داخل فروشگاه و علاقه افراد به محصولات خاص. اجرای این کمپین بازاریابی توسط کارفور، موجب افزایش 60 درصدی فروش محصولاتش شد. می توان نتیجه گرفت که به کارگیری هوشمندانه آیبیکن می تواند موجب افزایش فروش و توسعه برند هر کسب و کاری شود.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.