دانلود اپلیکیشن آتینو

اینترنت اشیا

راهکارهای تکنولوژی اینترنت اشیا برای افزایش فروش خرده فروشان – بخش دوم

3- سفارش از راه دور

تصور کنید شما در حال شستن لباس های کثیف خود هستید. هنگام اضافه کردن پودر ماشین لباس شویی به لباس ها، متوجه می شوید که مواد شوینده شما فقط برای این بار کافی است. و برای شست و شوی بعدی نیازمند خرید مواد شوینده هستید. خرید مواد شوینده را به لیست خرید خود اضافه می کنید اما ممکن است دفعه بعدی که به فروشگاه مراجعه کردید، مواد شوینده را فراموش کنید. حالا تصور کنید به جای تلاش برای به ذهن سپردن خرید مواد شوینده، شما می توانید تنها با فشردن یک گزینه بر روی تلفن همراه تان، به صورت خودکار، کالای مورد نیاز خود را سفارش دهید. اینترنت اشیا این امکان را برای مشتریان فراهم می کند تا آن ها به طور مستقیم به فروشگاه ها متصل شوند. آن ها می توانند اقلام مورد نیازشان را به صورت آنلاین و از راه دور سفارش دهند. اشیا خودشان به سمت آن ها می آیند بدون اینکه مشتریان به فروشگاه مراجعه کنند و زمانی را برای پیدا کردن اشیای مورد نیاز شان در فروشگاه صرف کنند.

4- پیگیری تمایلات و تقاضاها

اینترنت اشیا را می توان برای ردیابی تمایلات و نیازهای مشتریان استفاده کرد. به وسیله اینترنت اشیا می توان رسانه های اجتماعی و شبکه های اجتماعی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و متوجه شد که مشتریان بیشتر به چه چیزی علاقه مند هستند. همچنین فروشگاه ها می توانند خرید های گذشته مشتریان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند و بر این اساس به آن ها پیشنهادات ویژه ارائه دهند.

5- مشتریان مستقیم

یک اپلیکیشن مخصوص خرده فروشی را تصور کنید. قبل از اینکه شما به خرده فروشی مورد نظرتان بروید، شما یک لیست خرید روی اپلیکیشن ایجاد می کنید و آیتم های مورد نیازتان را به آن اضافه می کنید. با استفاده از GPS شما نزدیک ترین فروشگاه را انتخاب می کنید و برای خرید به آنجا مراجعه می کنید. تکنولوژی آیبیکن نیز می تواند شما را در یافتن فروشگاه ها یاری نماید. آیبیکن ها می توانند کوپن های تخفیف، اطلاعات بیشتر در مورد محصولات خاص و… را به گوشی های همراه شما ارسال کنند و شما با دیدن این پیشنهادات ویژه و هیجان انگیز، تصمیم به خرید بگیرید. بیکن های نصب شده در فروشگاه ها، شما را هنگامی که از بین قفسه محصولات و راهرو ها عبور می کنید، غافلگیر می کنند. آن ها پیام های یادآوری برای شما ارسال می کنند. یادآوری خرید اقلام درج شده در لیست خرید که قبلا روی اپلیکیشن مشخص کرده بودید.

آینده اینترنت اشیا

اینترنت اشیا یک پدیده رو به رشد است. هدف اینترنت اشیا برقراری ارتباط و اتصال است. کلید موفقیت کسب و کارها امروزه : اتصال به مشتریان، اتصال به سایر کسب و کارها، ارتباط بین کارکنان و کارفرمایان است. درست است که اینترنت اشیا یک مفهوم جدید در خرده فروشی است اما پتانسیل زیادی برای ایجاد تغییر و تحول در صنعت خرده فروشی را دارد.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.