دانلود اپلیکیشن آتینو

اینترنت اشیا

راهکارهای تکنولوژی اینترنت اشیا برای افزایش فروش خرده فروشان – بخش اول 

کامپیوتر. تلفن. شامپو. عینک. و…

همه این ها در چه چیزی مشترک هستند؟

به لطف پیشرفت در تکنولوژی، همه آن ها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در واقع “تکنولوژی اینترنت اشیا “ به عنوان انقلاب صنعتی دیگر لقب گرفته است. پیش بینی می شود تا سال 2020، بیش از 26 میلیارد دستگاه های متصل به یکدیگر در سراسر دنیا وجود خواهد داشت.

اینترنت اشیا چیست؟

اینترنت اشیاء یعنی همگرایی اشیا با جهان اینترنت. اینترنت اشیاء تکنولوژی مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد. اشیا بخشی جدایی‌ناپذیر از آینده‌ی اینترنت است. پروتکل‌های ارتباطی جدید هم به‌عنوان بنیاد این شبکه‌ی پیچ‌در‌پیچ ایفای نقش می‌کنند. وظیفه‌ی این پروتکل‌ها این است که تعامل و یکپارچگی کامل اشیای مجازی و فیزیکی جهان پیرامون‌مان را تضمین کنند. کامپیوترها، گوشی‌ها، تلویزیون‌ها، حسگرها، خودروها، یخچال‌ها، حتی بسته‌های غذا و دارو، در این شبکه‌ی متشکل از اشیا قرار می‌گیرند.

پنج راهکار اینترنت اشیا برای خرده فروشان

1- محصولات مورد تقاضا

تصور کنید یک مشتری وارد فروشگاه لباس می شود. او به دنبال پیراهن مورد علاقه ش مدتی را در فروشگاه قدم می زند. پیراهن های مختلفی وجود دارد ولی هیچ کدام با سلیقه و علاقه وی متناسب نیست. ناگهان مشتری یک تی شرت را در میان کلی لباس می بیند. خوشحال می شود و تلاش می کند تا تی شرت متناسب با سایز خود را بیابد. او همچنان در حال یافتن تی شرت مناسب خود در فروشگاه به سر می برد. بعد از مدتی او ناامید و ناراحت فروشگاه را ترک می کند. مشتری از اینکه قادر به یافتن پیراهن مورد علاقه اش با سایز مناسب نشده است، غمگین و ناراحت است.

تکنولوژی اینترنت اشیا راه حل این مشکل است. فروشگاه ها می توانند با استفاده تکنولوژی آیبیکن و اینترنت اشیا مشتریان شان را برای یافتن محصولات مورد نیازشان راهنمایی و یاری نمایند. اساسا اینترنت اشیا می تواند به خرده فروشی ها کمک کند تا مشتریان دقیقا به آنچه می خواهند برسند و یک تجربه خرید عالی را تجربه کنند.

2- قفسه های هوشمند

تصور کنید دو مشتری در حال قدم زدن در یک فروشگاه مواد غذایی هستند. یکی از آن ها از انتهای راهرو و دیگری از ابتدای راهرو وارد می شود که هر دو در نیمه راه متوقف می شوند. هر دوی آن ها قصد برداشتن یک شیشه کره بادام زمینی را دارند. فقط یک شیشه در قفسه مانده است. دو مشتری به یکدیگر خیره می شوند. بین دو راهی مانده اند. شیشه بادام زمینی را کدام یک بردارند؟ کمی بهم می خندند و در نهایت یکی از دو مشتری دست خود را عقب می کشد و از خرید منصرف می شود. مشتری ای که موفق به برداشتن شیشه کره بادام زمینی نشد به کارمندان فروشگاه مراجعه می کند و درخواست یک شیشه کره بادام زمینی می کند. این فرآیند چند دقیقه طول می کشد. کارمند بعد از درخواست مشتری اقدام به آوردن شیشه کره بادام زمینی از انبار می کند. این فرآیند هم زمان بر است. در نهایت مشتری زمان زیادی را برای دریافت محصول مورد نیاز خود در فروشگاه به انتظار سپری می کند. که در اغلب موارد، نارضایتی مشتری را به همراه دارد.

تکنولوژی اینترنت اشیا و قفسه های هوشمند این مشکل را حل خواهند کرد. بر این اساس مشتریان می توانند به محض ورود به داخل فروشگاه، محصولات مورد نیاز خود را به صورت آنلاین مشخص کنند. هم زمان با درخواست مشتری، کارمندان فروشگاه از درخواست های مشتری آگاه می شوند و اقدام به پر کردن قفسه ها خواهند کرد.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.