دانلود اپلیکیشن آتینو

وفاداری مشتریان

سه اصل وفاداری و نگه داری مشتریان خرده فروشی

وفاداری مشتری در صنعت خرده فروشی بسیار حائز اهمیت است. مدیران و صاحبان خرده فروشی به دنبال راه های جدید برای حفظ مشتریان، خوشحال کردن مشتریان و ترغیب آن ها به بازگشت مجدد به فروشگاه هستند. استفاده از برنامه های وفاداری و یا ارائه تخفیف های منحصر به فرد به هر مشتری می تواند برخی از این راه ها باشد. بدیهی است که هزینه به دست آوردن مشتری جدید بیشتر از هزینه نگه داری مشتریان فعلی است ( حدود 5 برابر). مدیران و صاحبان کسب و کار بایستی بر روی رضایت مشتریان فعلی و حفظ و وفادار ساختن آن ها سرمایه گذاری کنند. چهار اصل زیر می تواند صاحبان کسب و کار را برای حفظ و نگه داری مشتریان کمک کند:

اصل اول – کارکنان خود را آموزش دهید.

کارکنان خود را به طور پیوسته آموزش دهید. تقویت ایدئولوژی های آموزشی و به روز رسانی فرصت های آموزشی جهت استخدام کارکنان جدید، باستی به طور پیوسته تکرار شود. آموزش کمک می کند تا کارکنان در مورد محصولات و خدمات بیشتر بدانند و بهترین شیوه های ارائه خدمات، بهترین مهارت های اجتماعی و تعامل با مشتری و مهارت های تیم سازی را فرا گیرند.

اصل دوم – مشتریان تان را بشناسید.

فروشگاه ها، مغازه ها و سوپرمارکت های کوچک، توانایی این را دارند که مشتریان خود را از روی چهره یا اسم بشناسند. اما خرده فروشی های بزرگ چه طور می توانند مشتریان شان را بشناسند؟!

خرده فروشی های بزرگ با تشکیل یک پایگاه داده از مشتریان و تکمیل پروفایل های مشتریان، می توانند مشتریان شان را کامل بشناسند. در اختیار داشتن یک پایگاه داده از مشتریان با اطلاعات دقیق، صاحبان خرده فروشی را کمک می کند تا رفتار خرید مشتریانشان را بهتر پیش بینی و بررسی کنند. بر اساس یک پایگاه داده قوی، صاحبان خرده فروشی متوجه می شوند بیشترین مشتریان شان از چه جنستی هستند یا در چه رده سنی هستند. همچنین می توانند در یابند که مشتریان، به کدام محصول علاقه بیشتری دارند و کدام محصول فروش بیشتری داشته است. خرده فروشی ها می توانند به وسیله پایگاه داده مشتریان، برقراری ارتباط با مشتریان فعلی را تداوم ببخشند و آن ها را به فروشگاه خود وفادار سازند. می توان با ارسال یک ایمیل ساده، یک کارت پستال و یا یک تماس تلفنی از مشتریان فعلی یاد کرد و آن ها را به بازدید و خرید از محصولات جدید دعوت کرد. این تلاش ها به حفظ و افزایش نرخ وفاداری مشتریان کمک می کند.

اصل سوم – به مشتریان وفادار پاداش دهید.

صاحبان کسب و کار باید مشتریان تکراری و آن هایی که چندین بار از فروشگاه آن ها خرید کردند، را شناسایی کنند و به آن ها توجه بیشتری داشته باشند و برای آن ها پاداش در نظر بگیرند. برقراری و تداوم ارتباط با مشتریان تکراری از طریق ایمیل، رسانه ها و شبکه های اجتماعی، پست مستقیم و تماس تلفنی و… برای خرده فروشان بسیار حیاتی و ضروری است.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.