دانلود اپلیکیشن آتینو

سه نوع پوش نوتیفیکیشن برای ایجاد تجربه خوب مشتری

امروزه تلفن های همراه، انقلابی عظیم در شکل گیری تجربه مشتری به صورت آنلاین و آفلاین، برپاد کرده اند. نمی توان در مورد تلفن همراه صحبت کرد، بدون اینکه حرفی از نوتیفیکیشن ها به زبان آورد. پیام های نوتیفیکیشن با اهدافی چون اطلاع رسانی، پیشنهاد خاص به مشتریان، کلیک بر روی یک لینک جهت ورود به یک وب سایت، یادآوری و… ارسال می شوند. همه این اهداف می توانند دلایل خوبی برای استفاده از پوش نوتیفیکیشن ها باشند. پوش نوتیف ها در صنعت خرده فروشی و رستوران ها بیشتر استفاده می شوند و می توانند موثر واقع شوند اگر درست به کار گرفته شوند. از چنین پیام هایی در صنایعی که خدمات سریع ارائه می دهند یعنی جایی که به درگیر شدن یک مشتری یا مشتری بالقوه در لحظه مناسب نیاز هست، استفاده می شود. برند های بزرگ در سراسر جهان از این شیوه تبلیغاتی برای افزایش فروش خود استفاده می کنند. اخیرا برگر کینگ(Burger King) یک استراتژی تجاری یکپارچه را به منظور افزایش فروش خود در روسیه به اجرا گذاشت و از این طریق مشتریان زیادی به دست آورد. در ادامه سه نوع نوتیفیکیشن که برگر کینگ از آن برای ایجاد تجربه خوب و رضایت در مشتریان استفاده کرد را شرح می دهیم :

ارسال پیام خوش آمد

شروع خوب قطعا با نتیجه خوب همراه است. پس وقتی مشتریان تان برای اولین بار برنامه شما را دانلود کردند، به آن ها با ارسال یک پیام شخصی، خوش آمد بگویید. ارسال پیام خوش آمدگویی به مشتریان جدید که اولین بار است از برنامه شما استفاده می کنند، باعث افزایش 70 درصدی میزان استفاده از برنامه خواهد شد.

ارسال پیشنهاد فوری

بازار غذا یک بازار رقابتی و سریع است و برای تحریک احساس گرسنگی در افراد باید سرعت عمل داشت. یک نوع پیام موثر و تکان دهنده ، ارسال پیشنهاد فوری و کوتاه مدت است. کاری که برگر کینگ انجام داده است به این صورت است که به محض ورود افراد به فروشگاه پیامی برای وی ارسال می شود که مدت زمان استفاده از آن تنها هفت دقیقه است! ارسال این نوع پیام، مردم را به سرعت در خرید ترغیب می کند و فرصت تصمیم گیری عمیق را از آن ها می گیرد. برگر کینگ مدت زمان لازم برای دریافت سه تکه مرغ رایگان به همراه سفارش های بالای مبلغ X را تنها هفت دقیقه در نظر گرفت و با این کار توانست افراد را به خرید بیشتر ترغیب کند. برگر کینگ همچنین از تکنیک بازاریابی مجاورتی با بیکن برای قدرت بخشیدن به ارسال به موقع نوتیفیکیشن ها استفاده کرد. بیکن ها کمک کردند تا پیام ها بر اساس موقعیت مشتری و در زمان مناسب ارسال شوند.

ارسال پیام شخصی سازی شده (پاداش، امتیاز، وفاداری)

یک استراتژی جامع و موثر از تجربه مشتری، شامل برخی از برنامه های وفاداری نیز هست. پیام هایی که بر اساس وضعیت وفاداری آن ها به مشتریان ارسال می شود برای آن ها لذت بخش تر خواهد بود. به جای پیام های غیر هدفمند، مشتریان اطلاعیه های شخصی را دریافت خواهند کرد که نشان می دهد در چه وضعیت خاصی هستند، میزان امتیاز شان چقدر است و آیا میزان امتیاز کافی برای پاداش را جمع کرده اند یا خیر. همچنین می توان پیام هایی را ارسال کرد که راه های کسب امتیاز بیشتر و پاداش را برای مشتریان توضیح دهد.

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.