دانلود اپلیکیشن آتینو

سوپرمارکت های هوشمند با آیبیکن

بازاریابی مجاورتی (بازاریابی در محیط نزدیک) در زمینه های زیادی قابلیت اجرا دارد و می تواند بسیاری از جنبه های زندگی روزمره ما را متحول سازد؛ به طور مثال فرآیند خرید کردن ما. در واقع به لطف تکنولوژی هوشمند آیبیکن و بازاریابی مجاورتی، متصدیان توزیع و خرده فروشی ها می توانند استراتژی های ماهرانه مشخص و پیشنهاد های ویژه ای را برای ایجاد یک تجربه تعاملی و شخصی سازی شده به مشتریان شان ارائه دهند.

استفاده از آیبیکن در سوپر مارکت ها و هایپر مارکت ها مزایای زیادی به همراه دارد. یکی از مزایای استفاده از تکنولوژی مجاورتی، امکان جایگزینی کاغذ و تبلیغات چاپی با تبلیغات دیجیتال است. تبلیغات چاپی هزینه های تولید، مدیریت و توزیع قابل توجهی دارد اما در مقابل، دیجیتالی شدن به مراتب اقتصادی تر است و همیشه به روز است. با دیجیتالی شدن سیستم سوپرمارکت ها و فروشگاه ها، مصرف کنندگان و خریداران به راحتی می توانند محصولات فروشگاه و اطلاعات مربوط به آن ها را روی تلفن همراه هوشمند خود دریافت کنند و به صورت دیجیتال اطلاعات را ببینند و مورد بررسی قرار دهند. همچنین، اطلاع رسانی در مورد تخفیف ها، پیشنهاد های ویژه و تبلیغات محصولات نیز به صورت دیجیتال روی گوشی های هوشمند افراد قابل دریافت و مشاهده است. می توان برای مشتریانی که اپلیکیشن آیبیکن را روی گوشی همراه خود نصب می کنند و خرید خود را از این طریق انجام می دهند، تخفیف های ویژه در نظر گرفت و آن ها را به استفاده از اپلیکیشن آیبیکن و ترویج آن تشویق کرد. می توان در کنار هر قفسه یک بیکن نصب کرد و اطلاعات مربوط به هر قفسه از محصولات را به صورت کامل به گوشی های مشتریان ارسال کرد. بیکن ها به دلیل اینکه قادر به ثبت رفتار خرید مشتریان هستند، می توانند نقاط، قفسه ها و محصولات پربازدید و پر فروش را مشخص کنند بنابراین می توان برای بهینه سازی چیدمان قفسه ها(مرچندایزینگ) و تعیین نقاط گرم و سرد فروشگاه از بیکن ها کمک گرفت. آیبیکن امکان به کارگیری ابتکار و خلاقیت در تبلیغات و فروش را افزایش می دهد؛ به طور مثال می توان تبلیغات دو یا چند محصول و محتویات آن ها را با هم ادغام کرد و تبلیغی متفاوت از یک دسته محصول را ارائه داد که این کار می تواند برای مشتریان جالب باشد و آن ها را به خرید ترغیب کند.

بازاریابی مجاورتی هم برای مشتریان سودمند است؛ چرا که اطلاعیه های جذاب و مهم مجاورت خود را دریافت می کنند و هم برای صاحبان فروشگاه مفید است زیرا مقدار زیادی داده های ارزشمند و اطلاعات مهم در مورد مشتریان، از طریق آیبیکن قابل جمع آوری است. به کمک این داده ها می توان ترافیک بازدیدکنندگان از فروشگاه و جریان حرکت آن ها در داخل فروشگاه را تجزیه و تحلیل کرد. این تجزیه و تحلیل ها در بهبود عملکرد فروشگاه، کارکنان فروشگاه و سازماندهی بهتر موثر است. در نهایت می توان گفت هوشمند شدن سوپرمارکت ها با آیبیکن، موجب بهبود تجربه خرید مشتریان و تسریع فرآیند خرید می شود و رضایت خاطر بیشتری را برای خریداران فراهم می آورد.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.