دانلود اپلیکیشن آتینو

فروشگاه هوشمند با آیبیکن

بر هیچ کس پوشیده نیست که گوشی های هوشمند، چشم انداز خرده فروشی ها را دچار تغییر و تحولاتی کرده اند. خریداران بیشتر از گذشته از گوشی های هوشمند خود برای تصمیم گیری خرید استفاده می کنند. دسترسی های لازم برای بررسی محصولات، تحقیق برای دانستن جزئیات محصولات و یا آگاهی از تخفیف ها، کوپن ها و پیشنهادات ویژه معمولا توسط فروشندگان خرده فروشی به صورت سنتی انجام می شده است. اما امروزه با ظهور گوشی های هوشمند، خریداران تمایل دارند این اطلاعات را روی گوشی های هوشمند خود دریافت و مشاهده کنند. تکنولوژی آیبیکن این امکان را برای خریدران فراهم می کند تا از طریق گوشی های همراه خود، خرید بهتر و لذت بخشی را تجربه کنند. تکنولوژی آیبیکن به عنوان یک استراتژی تلفن همراه، توسط خرده فروشی های سراسر جهان در حال اجراست. بیکن ها دستگاه های بی سیم کوچکی هستند که در داخل فروشگاه نصب می شوند و محتوای خاصی را در مکان و زمان خاص به گوشی های هوشمند خریداران ارسال می کنند. ارسال محتوا از بیکن ها به گوشی های هوشمند از طریق تکنولوژی بلوتوث کم انرژی(بلوتوث هوشمند) و اینترنت انجام می شود. بیکن را می توان در قسمت ورودی فروشگاه نصب کرد تا به محض ورود مشتریان به داخل فروشگاه، به آن ها خوش آمد بگوید و آن ها را به مکان و قفسه مناسب هدایت کند. همچنین بیکن ها می توانند خریداران را از محصولات جدید فروشگاه آگاه کنند. بیکن را می توان در کنار هر قفسه قرار داد و اطلاعات مربوط به محصولات آن قفسه را برای راهنمایی بیشتر خریداران به گوشی های همراه شان ارسال کرد. از طریق بیکن ها می توان بر ترافیک بخش های خاص فروشگاه نظارت کرد و نقاط گرم و سرد فروشگاه را تشخیص داد و بر این اساس، چیدمان محصولات را انجام داد. برای پیاده سازی موفق استراتژی آیبیکن، صاحبان فروشگاه ها باید خریداران را به دانلود و نصب اپلیکیشن آیبیکن ترغیب کنند. خریداران با نصب اپلیکیشن آیبیکن از پیشنهاد های ویژه و تخفیف های فروشگاه های اطرافشان آگاه می شوند. همچنین می توانند اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب محصولات مختلف را به صورت دیجیتال، روی تلفن همراه خود مشاهده کنند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.