دانلود اپلیکیشن آتینو

متحول شدن تجربه خرید مردم در مراکز خرید با تکنولوژی آیبیکن

هدف گذاری خریداران بر اساس موقعیت شان در مرکز خرید، یک فرصت جدید برای مراکز خرید است تا بتوانند از این طریق تعامل با خریداران را بهبود بخشند و هم درآمدشان را افزایش دهند. تعامل با خریداران به شیوه ای مناسب و با استفاده از تکنولوژی آیبیکن، نه تنها موجب افزایش درآمد خرده فروشان، رستوران ها، کافی شاپ ها و… می شود، بلکه تا حد زیادی تجربه خرید مردم را بهبود می بخشد و در ذهن آن ها یک تجربه خرید لذت بخش را ثبت می کند. با نصب بیکن ها در مراکز خرید، می توان بینش بیشتری از ترجیحات مشتری، عادات و علایق مشتری به دست آورد. بیکن ها قادر هستند رفتار خرید مردم را به صورت خودکار و آنلاین ثبت نمایند. از این داده های ثبت شده می توان برای هدف قرار دادن خریداران استفاده نمود و به آن ها کالاهای شخصی سازی شده و متناسب با نیاز و علاقه شان را پیشنهاد داد. بیکن ها کمک می کنند تا مراکز خرید بتوانند استراتژی های بازاریابی خود را هدفمند سازند و برنامه های وفاداری مشتری و فروش بیشتر را ترویج دهند.

مراکز خرید به وسیله بیکن ها می توانند بر اساس نزدیکی یک فرد از مکان مورد علاقه ش و همچنین بر اساس ویژگی های جمعیت شناختی و مشخصات اجتماعی فرد، پیام های شخصی سازی شده را به گوشی همراه وی ارسال نمایند. همچنین بیکن ها قادر هستند پیشنهادات ویژه، محصولات جدید، تخفیف ها و… را به صورت پاپ آپ به گوشی های هوشمند خریداران ارسال کنند. ارسال پیام های مبتنی بر مجاورت، می تواند خریداران را به خرید یا بازدید از یک مغازه خاص یا رستوران ترغیب کند.

هدف اولیه تعامل مبتنی بر مکان با خریداران این است که تجربه خرید مشتری از طریق دریافت پیام های هدفمند و مرتبط با موقعیت بهبود یابد. به همین دلیل است که تمرکز بازاریابان خرده فروشی بر روی تقسیم بندی کاربران و پیام های هدفمند است. بیکن ها یک فرصت بی نظیر را برای مراکز خرید به منظور شکل گیری تجربه مدرن در ذهن مشتری و افزایش وفاداری مشتری فراهم می کنند. تعامل مبتنی بر مکان موجب افزایش ترافیک مشتری و بهبود ارائه خدمات در مراکز خرید می شود.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.