دانلود اپلیکیشن آتینو

 تکنولوژی ایبیکن

مثال های جالبی از به کارگیری برنامه های وفاداری مشتریان با آیبیکن

Seattle Seahawks

با هدف افزایش تجربه بازی روز برای طرفداران، تیم فوتبال آمریکایی Seattle Seahawks، یک برنامه وفاداری مبتنی بر آیبیکن را معرفی کرد.

این برنامه بر اساس رفتارها و مشخصات طرفداران، به صورت شخصی با آن ها ارتباط برقرار می کند.

Seattle Seahawks، در خصوص ارسال نوتیفیکیشن و تخفیفات به عنوان بخشی از برنامه های وفاداری خود، حدودا 250 بیکن را در ورزشگاه نصب کرد.

داده های مهمی نظیر اینکه طرفداران از کجا می آیند، نرخ مشارکت آن ها با جاذبه های محل اجتماع و اینکه چگونه امتیازات بر روی فروش اثر می گذارد، از طریق بیکن ها جمع آوری گشت.

Sephora

Sephora، یک نمونه عالی در خصوص بکارگیری آیبیکن در برنامه های وفاداری است. برنامه آن ها ” Beauty Insider” یک تلاش خوب در خصوص برقراری ارتباط با مشتریان و وفدار ساختن شان می باشد.

Sephora بسته به مکان مشتریان در فروشگاه، انواع نوتیفیکیشن های وفاداری را به آن ها ارائه می دهد.

در حالی که یک نوتیفیکیشن عمومی به تمام مشتریان درون فروشگاه ارسال می شود، همچنین یک نوتیفیکیشن خاص تر هم وجود دارد که به مشتریانی که در نزدیک استادیو زیبایی فروشگاه قرار دارند، ارسال می شود.

علاوه بر آن، بیکن هایی در نزدیکی صندوق پرداخت به جهت ارسال نوتیفیکیشن حاوی امتیاز هر فرد، قرار داده شده است.

Starbucks

برنامه  پاداش استارباکس تحت عنوان “استارباکس من”، نمونه ای از برنامه وفاداری مشتریان می باشد.

به عنوان بخشی از برنامه وفاداری، اپلیکیشن استارباکس، بازدیدکنندگان را به خرید منظم و مداوم تشویق می کند و پرداخت راحت از طریق موبایل را فراهم می آورد.

فرودگاه باب هوپ

بیکن های مستقر در فرودگاه باب هوپ، به عنوان بخشی از برنامه های وفاداری خود، پیشنهادات شخصی و نوتیفیکیشن های تخفیفی ویژه را به مسافران ارسال می نماید.

فرودگاه با ارسال پیشنهادات هدفمند به مسافران بر اساس محل قرار گرفتن و نزدیکی شان به فروشگاه ها و رستوران های درون فرودگاه، به بهبود تجربه درون فرودگاه، کمک می کند.

این اپلیکیشن همچنین این امکان را در اختیار مسافران قرار می دهد تا پیشنهادات موردعلاقه خود را انتخاب کرده و از آن استفاده نمایند.

نکته آخر اینکه، بیکن ها به عنوان یک راه حل عالی به منظور تسهیل فرایند وفاداری مشتریان، در هر مکانی اعم از فروشگاه های خرده فروشی، رستوران ها، استادیوم ها، سینماها، و رویدادها مورد استفاده قرار می گیرند.

با بکارگیری بیکن ها، سازمان ها نه تنها مشتریان را در مکان های فیزیکی مختلف موردهدف قرار می دهند، بلکه با مشتریان آنلاین هم رابطه برقرار کرده و اعتماد آن ها را جلب می کنند.

بنابراین، بیکن ها پلت فرم مناسبی را به منظور برقراری تعامل شخصی با مشتریان و افزایش وفاداری آن ها و ارزش ویژه برند ارائه می دهند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ