دانلود اپلیکیشن آتینو

 تکنولوژی آیبیکن

مدیریت انبارهای بزرگ با تکنولوژی آیبیکن

تکنولوژی آیبیکن، صرفه جویی قابل توجه در زمان و پول و ایجاد مزیت رقابتی بسیار قدرتمند، برای کسب و کارهای فعال در زمینه عملیات را به دنبال دارد.

تکنولوژی آیبیکن به کسب و کارها این امکان را می دهد تا دارایی های ارزشمند را در مقادیر بسیار زیاد تولید کنند و بر مشکلات مرتبط با جایگذاری این اقلام در انبارهای بزرگ فائق آیند.

به کمک راه حل های تکنولوژی آیبیکن، شما قادر خواهید بود به آسانی اقلام موردنظرتان را در انبارها بیابید، وضعیت موجودی و انبارتان را با استفاده از یک رابط کاربری سیستم مدیریت محتوا مبتنی بر نقشه تجسم سازید و آیتم هایی که باید سفارش دهید را به آسانی برنامه ریزی نمائید.

مفهوم پیگیری دارایی ها به کمک بیکن ها

راه حل پیگیری دارایی ها توسط بیکن ها مبتنی بر سه عنصر می باشد:

پلت فرم سیستم مدیریت محتوا، اپلیکیشن موبایلی اختصاصی و بیکن ها.

استراتژی پوشش: نقشه برداری از انبار

اولین گام در بکارگیری بیکن ها در انبار، مشخص کردن نقاطی که باید تحت پوشش بیکن قرار گیرند و سپس تجهیز این نقاط با تکنولوژی بیکن می باشد. برای این منظور از یک برنامه انبار استفاده کنید و تمام سطح انبار را به مربع هایی با عرض 20 و یا 30 متر تقسیم کنید و سپس در دسترس ترین نقاط بر روی سقف را برای نصب بیکن ها انتخاب نمائید.

هنگام نصب بیکن ها در انبار، در خصوص برخورد بیکن ها با آسانسور، ماشین آلات و سایر تجهیزات موجود در انبار، توجه لازم را داشته باشید.

با استفاده از پلت فرم سیستم مدیریت محتوا، نام هر بیکن و محل دقیق نصب آن را ثبت نمائید تا به راحتی مناطق تحت پوشش توسط بیکن ها را شناسایی نمائید.

پس از انجام نقشه برداری و پوشش سقف انبار توسط بیکن ها، نوبت به کار با بیکن ها و موبایل فرا می رسد.

به این نحو که هر بیکن به آی دی هر دارایی اختصاص داده می شود و پس از ثبت آن در سیستم مدیریت محتوا، دارایی برای نگهداری به انبار منتقل می شود.

همچنین می توانید یک دستگاه تلفن همراه را بر درب ورود و خروج انبار نصب کنید تا تمام اطلاعات مربوط به ورود و خروج دارایی ها از انبار ثبت شود. البته این اقدام اختیاری است، چرا که تمام داده های مربوط به ورود و خروج دارایی ها از انبار، توسط دستگاه های موبایل پرسنل بخش انبار ثبت می شود.

این راه حل ها در شرایط واقعی به چه نحو کار می کند؟

با استفاده از دستگاه تلفن همراه، تمام اطلاعات مرتبط جمع آوری و ثبت می شود.

داده ها در زمان واقعی به سیستم مدیریت محتوا منتقل شده و هر گونه تغییر مکانی در انبار شناسایی و ثبت می گردد.

به منظور شناسایی و یافتن سریع دارایی موردنظرتان، کافی است تا اپلیکیشن انبار و یا سیستم مدیریت محتوا را چک کنید.

پس از شناسایی مکان دارایی موردنظر، با تلفن همراه تان به منطقه موردنظر رفته، با نزدیک شده به محل دارایی، با استفاده از قابلیت های صوتی نرم افزار، مدیر انبار موفق به شناسایی بسیار سریع دارایی موردنظرش می شود.

پس از خروج یک دارایی از انبار، بیکن اختصصی به آن دارایی حذف شده و به دارایی جدید اختصاص می یابد. چرا که هر بیکن در هر زمان تنها به یک دارایی خاص  می تواند اختصاص یابد. به این ترتیب یک تصویر دقیقی از پویایی دارایی ها در انبار خواهیم داشت. علاوه بر آن در همان زمان سیستم مدیریت محتوا تمام اطلاعات مربوط به عملیات داخل انبار و تجزیه و تحلیل ها را به منظور کمک به مدیران جهت بهبود جریان، فرآیندها و بهره وری عملیات، ارائه خواهد داد.

مطالب مرتبط:

روند به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در سال 2017
خانه جین های آبی از تکنولوژی آیبیکن برای بهبود تجربه مشتریانش استفاده می کند.
سه نوع پوش نوتیفیکیشن برای ایجاد تجربه خوب مشتری
به کارگیری تکنولوژی مبتنی بر مکان برای جذب بیشتر مشتریان
اهمیت داده ها در دنیای مدرن
پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ