دانلود اپلیکیشن آتینو

قبل از ورود به بحث کاربردهای تکنولوژی آتینوبیکن، در این بخش و بخش آینده به مقایسه BLE  با GPS و NFC ، که بیشتر برای شما شناخته شده هستند، می پردازیم تا ماهیت آیبیکن ها برای شما شناخته تر گردد.  

GPS:

GPS مخفف Global Positioning System ( سیستم موقعیت یاب جهانی) است که یک سیستم راهبری ( موقعیت یابی) و مسیریابی مبتنی بر ماهواره‌ و متشکل  از شبکه‌ای با حداقل ۲۴ ماهواره است که توسط وزارت دفاع ایالات متحده در مدار زمین قرار داده شد. اگرچه جی‌پی‌اس در ابتدا با هدف کاربرد نظامی تهیه شد ولی در دهه ۱۹۸۰ دولت آن را، برای استفاده شهروندان دسترس پذیر ساخت. این تکنولوژی در تمام ساعات شبانه‌روز، به صورت رایگان در هر نقطه از کره زمین و در هر شرایط آب و هوایی، در دسترس می باشد.

مقایسه BLE با GPS

مقایسه GPS (سیستم موقعیت یاب جهانی) با  BLE (بلوتوث کم انرژی):

سیگنال های GPS در درون فروشگاه ها بسیار ضعیف هستند، آنها از درون ابرها، شیشه و پلاستیک عبور می کنند، اما از درون اجسام جامدی مثل ساختمان و کوه ها عبور نمی کنند. این بزرگترین مشکل آنها برای موقعیت یابی در فضای بسته می باشد. همچنین بخاطر عدم دقت در فاصله های کمتر از 30 فوت ( 914.4 سانتی متر)، برای استفاده در مکان های بسته، مناسب نیستند. اینجاست که آیبیکن ها (ibeacon) با ویژگی موقعیت یابی خود در درون فضای بسته، خودنمایی می کنند. شما از طریق تلفن هوشمندتان قادر هستید به نزدیکترین آیبیکن متصل شوید و موقعیت اشیاء موردنظر خود را یافته و با کمک بیکن ها به آنها نزدیک گردید. همچنین آیبیکن ها رویداد ” ورود” و ” خروج” را پشتیبانی می کنند و بنابراین امکان ارسال پیام های مختلف را، زمانی که وارد یا خارج از  محدوده آنها می شوید، بوجود می آورند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.