دانلود اپلیکیشن آتینو

هوشمند سازی فرودگاه ها با تکنولوژی آیبیکن

رویای هر مسافری این است که یک تجربه عالی و به یاد ماندنی را بدون هیچ گونه زحمتی در داخل فرودگاه تجربه کند. در اکثر اوقات، مسافران احساس رضایت ندارند و فکر می کنند که وقت شان در داخل فرودگاه به هدر می رود. عدم اطلاع رسانی به موقع از تاخیر پروازها و تغییرات در برنامه پروازها، فقدان اطلاعات مناسب جهت راهنمایی و هدایت مسافران، ایستادن در صف های طولانی چک کردن بلیط، گم شدن چمدان ها و… از مشکلاتی است که موجب عدم رضایت مسافران می شود و یک تجربه ناخوشایند را در ذهن آن ها ثبت می کند. اما اخیرا شاهد این هستیم که فرودگاه ها در حال تلاش برای بهبود تجربه پرواز، سرگرم کردن بهتر مسافران و کاهش زمان انتظار آن ها هستند. تکنولوژی آیبیکن راهکاری است که موجب تعامل بیشتر مسافران در داخل فرودگاه می شود و در بهبود تجربه سفر آن ها تاثیر بسزایی دارد.

بررسی خودکار مسافران از طریق تلفن همراه هوشمندشان

وقتی که فرودگاه ها به تکنولوژی آیبیکن تجهیز شوند و سر تا سر آن ها بیکن نصب شود، بیکن ها مسافران را به طور خودکار شناسایی می کنند و هنگام ورود، بلیط آن ها را بدون هیچ گونه معطلی و در لحظه چک می کنند. همچنین اطلاعات کامل برنامه های پرواز نیز به محض ورود مسافران به فرودگاه، به گوشی های همراه شان ارسال می شود و آن ها می توانند همه اطلاعات مورد نیازشان را روی تلفن همراه خود ببینند.

مسیریابی در فضای بسته

به کمک قابلیت مسیریابی در فضای بسته تکنولوژی آیبیکن می توان مسافران را در پیدا کردن مکان هایی که می خواهند بروند، راهنمایی و هدایت کرد. مسافران به راحتی می توانند مکان هایی از قبیل فروشگاه، کافه یا رستوران، سرویس های بهداشتی، و… را تنها با چند کلیک روی گوشی همراه خود، پیدا کنند.

پیگیری چمدان ها

با نصب قطعه های کوچک آیبیکن به چمدان های مسافران، خطر گم شدن چمدان ها از بین می رود و مسافران می توانند به راحتی از طریق تلفن های همراه خود، چمدان هایشان را ردیابی و پیگیری کنند.

ارسال هدفمند پیام های تبلیغاتی

با نصب بیکن ها در نقاط مختلف فرودگاه، می توان پیام ها یا پیشنهادهای ویژه را به صورت هدفمند به گوشی همراه مسافران ارسال کرد. مسافران بر اساس موقعیت مکانی و زمانی شان، پیام ها را دریافت می کنند. به طور مثال هنگامی که مسافری از کنار یک کافه رستوران عبور می کند، پیشنهاد ویژه آن رستوران را روی گوشی همراه خود به صورت پاپ آپ می بیند.

پیاده سازی برنامه های وفاداری

بیکن های نصب شده در سراسر فرودگاه، به طور خودکار اطلاعات مربوط به مسافران را جمع آوری و ثبت می کنند. بر اساس این اطلاعات، می توان پیام هایی را با در نظر گرفتن موقعیت مکانی و زمانی مسافر، برای وی ارسال کرد. خرده فروشی های فرودگاه از این قابلیت آیبیکن می توانند برای وفادار سازی مسافران به کسب و کارشان بهره ببرند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.