دانلود اپلیکیشن آتینو

هوشمند سازی مدارس و مراکز آموزشی با تکنولوژی آیبیکن

تکنولوژی مجاورتی آیبیکن، پتانسیل زیادی در به جریان انداختن اطلاعات، در فضاهایی همچون مدارس و دانشگاه ها را دارد. در حال حاضر بسیاری از مدارس شمال آمریکا از مزایای تکنولوژی آیبیکن استفاده می کنند. همچنین مدارس اروپایی نیز از امکانات بیشمار برنامه های آیبیکن استفاده می کنند. از مهم ترین قابلیت های آیبیکن، موقعیت یابی در فضاهای بسته و مکان های سرپوشیده است. آیبیکن می تواند یک راهنمای کامل برای دانش آموزان و دانشجویان در داخل ساختمان باشد. دانش آموزان از طریق تعاملی که میان قطعه های آیبیکن و گوشی های هوشمندشان صورت می گیرد، می توانند بلافاصله، موقعیت خود در فضای مرکز آموزشی را روی نقشه ببینند و بهترین مسیر را برای حرکت از نقطه ای به نقطه ای دیگر پیدا کنند. این قابلیت آیبیکن نه تنها برای دانش آموزان و دانشجویان مفید است، بلکه برای راهنمایی و هدایت والدین آن ها و مهمانان در روزهای خاص نیز مفید است. حضور آیبیکن در فضای کلاس های درس باعث شکل گیری تعاملات بهتر و بیشتری میان دانش آموزان و معلمان می شود. اطلاعات دوره های درسی، جزوات درسی، جدول زمانی برنامه های کلاس، اسامی معلمان و راه های تماس با آن ها، لیست حضور غیاب دانش آموزان و… می تواند از طریق بیکن ها به اشتراک گذاشته شود. والدین دانش آموزان نیز می توانند از طریق آیبیکن، ساعات حضور معلمان در داخل مدرسه را ببینند و وقت قرار ملاقات با آن ها را از قبل رزرو نمایند. از دیگر مزیت های نصب بیکن در کلاس های درس این است که فرآیند حضور و غیاب دانش آموزان به صورت خودکار انجام می شود (بیکن ها حضور افراد در داخل کلاس را به صورت خودکار تشخیص می دهند). همچنین تبادل اطلاعاتی چون تکلیف شب به دانش آموزان یا ارائه گزارش کار توسط دانش آموز به معلم نیز، می تواند به صورت آنلاین و از طریق بیکن ها صورت گیرد. این کار تا حد زیادی موجب صرفه جویی در مصرف کاغذ و هزینه های چاپی می شود و از اتلاف وقت نیز جلوگیری می کند. با تکنولوژی آیبیکن، نظارت و کنترل دانش آموزان راحت تر می شود. هر دانش آموز یک پروفایل شخصی دارد که اطلاعاتی از قبیل تعداد امتحانات قبول شده، تعداد دروس افتاده، نمرات هر درس، تعداد غیبت ها و عدم حضور در کلاس و… در آن درج می شود. تشکیل پرونده دانش آموزان به صورت آنلاین تا حد زیادی موجب کاهش حجم کارهای اداری می شود و در زمان نیز صرفه جویی می شود. تکنولوژی آیبیکن مزایا و قابلیت های بسیاری دارد. موارد ذکر شده تنها بخشی از قابلیت های این تکنولوژی روز دنیا می باشد. مدارس و مراکز آموزشی با به کارگیری آیبیکن می توانند دانش آموزان، معلمان و اساتید، برنامه ها، دوره ها و فعالیت های خود را بهتر از گذشته مورد تجزیه و تحلیل، بررسی، کنترل و نظارت قرار دهند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.