دانلود اپلیکیشن آتینو

وفاداری مدرن

رستوران ها، هتل ها، خطوط هوایی، حمل و نقل ریلی و… همه و همه به دنبال وفادار سازی مشتریان و به کارگیری برنامه های وفاداری هستند.

وفاداری در حال رشد و رخنه کردن در احساسات مردم است.

طبق مطالعات صورت گرفته، حدود 77 درصد افراد، خرید خود را تکرار می کنند. از این 77 درصد، تنها 37 درصد افراد هستند که به علت وفاداری به یک برند، خریدشان را تکرار می کنند و 40 درصد دیگر، خرید خود را تکرار می کنند اما به یک برند خاص وفادار نیستند. وقتی از این افراد پرسیده می شود به چه علت خرید از یک برند را به طور مداوم انجام می دهند، آن ها بیشتر به قیمت محصول و راحتی خرید اشاره می کنند. در حالی که وقتی از خریداران وفادار این سوال پرسیده می شود، آن ها به کیفیت محصول یا خدمات، اعتماد به محصول یا خدمات و مواردی از این قبیل اشاره می کنند. این نشان می دهد که برای رسیدن به خریداران وفادار، برند ها باید بیشتر روی جایگاه احساسی و تجربی تمرکز کنند.

قیمت مهم است اما تجربه مهم تر است!

احتمالات نشان می دهد که احتمال افزایش وفاداری خریداران با افزایش درآمد خانوار، بیشتر می شود. یعنی خانواری که 150 هزار دلار و بیشتر در ماه درآمد دارد، نسبت به یک خانواری که درآمدی معادل 35 هزار دلار در ماه دارد، 32% بیشتر احتمال می رود که جز خریداران وفادار باشد و خرید خود را تکرار کند. پس از این تحقیقات، از مردم خواسته شد تا بدون در نظر گرفتن درآمد خود، کالاها و محصولاتی را که بیشتر دوست دارند( از لحاظ قیمت، کیفیت، تجربه استفاده و…) انتخاب کنند. بیشتر افراد بر اساس تجربه استفاده از محصول یا خدمات آن را انتخاب کردند. مردم همیشه تمایل دارند برای چیزهایی که به یاد ماندنی هستند و تجربه خوبی از استفاده آن دارند، پول پرداخت کنند.

کودکان همه چیز را تغییر می دهند حتی ارتباط والدین شان را با برندها!

پدر و مادر های امروزی تابع فرزندان شان هستند و کودکان نقش پر رنگی در تصمیم گیری خرید والدین دارند. بنابراین صاحبان برندها (به ویژه محصولات و خدماتی که بیشتر جنبه تجربی دارند به طور مثال رستوران ها) باید از این فرصت بهره ببرند و کودکان را به سمت خود جذب کنند و از این طریق والدین آن ها را به خود وفادار سازند. به طور مثال رستورانی که برای کودکان هدایایی همچون بادکنک، مداد رنگی و… در نظر می گیرد و یا محیطی برای بازی کودکان فراهم می کند، حتی اگر کیفیت غذای خوبی نداشته باشد، باز هم از نظر کودکان مورد پسند واقع می شود و والدین مجبور هستند بر خلاف میل خودشان به این رستوران، وفادار بمانند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.