دانلود اپلیکیشن آتینو

وفاداری مشتریان در عصر دیجیتال با تکنولوژی آیبیکن

امروزه با گسترش پرداخت های موبایلی دیگری نیاز به کیف پول فیزیکی یا کارت های اعتباری احساس نمی شود. این تغییر و تحول، خبر بد و نگران کننده ای برای کارت های هدیه و کارت های وفاداری می باشد. اما جای نگرانی نیست؛ خرده فروشان، رستوران ها، هتل ها، فرودگاه ها و… در حال یافتن راهی برای ادغام کارت های وفاداری با گوشی های هوشمند هستند. تکنولوژی آیبیکن، راه حل وفاداری در عصر دیجیتال است.

در عصر تکنولوژی چگونه مشتریان تان را حفظ کنید؟

بیش از 60 درصد کسب و کارها اعتقاد دارند بیش از نیمی از درآمدشان مربوط به مشتریان وفادار و بازگشت مجدد آن ها می باشد. ارائه خوب خدمات، ارائه پاداش و ارائه تخفیف به مردم موجب اتصال آن ها با برند و کسب و کارها می شود. خرده فروشان و هتل ها بیشتر از گذشته به فکر راه اندازی برنامه های وفاداری جهت حفظ مشتریان شان هستند. یکی از رایج ترین برنامه های وفاداری، سیستم خرید امتیازی می باشد. مشتریان در ازای خرید از فروشگاه ها، امتیاز جمع می کنند یا از تخفیف های ویژه بهره مند می شوند. یکی دیگر از تکنیک های وفاداری، پیشنهاد محصولی خاص به مشتریان بر اساس خرید های قبلی شان می باشد. تکنولوژی آیبیکن یک راه جدید برای برقراری ارتباط با مشتریان است که بر اساس مکان و زمان هر مشتری، پیشنهاداتی را به گوشی همراه وی ارسال می کند. بیکن های نصب شده در فضای فروشگاه، به طور خودکار مشتریان را شناسایی و در سیستم ثبت می کنند. بیکن ها قادر هستند علایق، نیازمندی ها و رفتار هر مشتری در فروشگاه را بررسی و ثبت کنند. تاریخ خرید و نوع محصول خریداری شده هر مشتری در سیستم ثبت می شود و صاحبان کسب و کار به راحتی می توانند مشتریانی را که برای دفعات بعدی نیز از فروشگاه خرید می کنند، شناسایی کرده و به آن ها پاداش و امتیاز دهند. همچنین بیکن ها می توانند مدت زمان صرف شده هر مشتری در داخل فروشگاه را ثبت کنند و بدین ترتیب مشتریانی که بیشتر در فروشگاه بوده اند و محصولات بیشتری را مورد بررسی قرار داده اند، شناسایی می شوند. صاحبان کسب وکار بر اساس این اطلاعاتی که از بیکن ها به دست می آورند، می توانند خدمات بهتری را به مشتریان شان ارائه دهند، به مشتریان خاص خود توجه بیشتری داشته باشند و برای آن ها پیشنهادهای شخصی سازی شده ارسال کنند. به منظور دریافت امتیاز وفاداری، مشتریان بایستی اپلیکیشن آیبیکن را روی گوشی همراه خود نصب کنند، سپس با قدم زدن در محیط فروشگاه بدون نیاز به باز کردن گوشی یا اپلیکیشن آیبیکن، می توانند امتیاز وفاداری خود را دریافت کنند. با وجود بیکن ها دیگر نیازی به کارت های چاپی وفاداری نیست و مشتریان به صورت دیجیتال از مزایای برنامه های وفاداری بهره مند می شوند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.