دانلود اپلیکیشن آتینو

حمل و نقل عمومی هوشمند

پنج راهی که تکنولوژی آیبیکن می تواند رفت و آمد روزانه شما را آسان تر کند

حمل و نقل عمومی همواره به عنوان سنگ بنای هر شهر بزرگ در نظر گرفته می شود. انواع مختلف تکنولوژی جهت استفاده آسان از وسایل نقلیه عمومی و بهبود تجربه مسافران ارائه شده است. در این میان تکنولوژی آیبیکن به روز ترین تکنولوژی دنیا به منظور بهبود خدمات حمل و نقل عمومی می باشد. به طور مثال، اپلیکیشن های آیبیکن ویژه حمل و نقل عمومی موجب می شوند تا مسافران بدون صرف زمان انتظار برای قطار یا اتوبوس، بر اساس برنامه ریزی زمانی صورت گرفته به موقع در ایستگاه حاضر شوند. تکنولوژی آیبیکن از پنج راه زیر می تواند موجب بهبود سیستم حمل و نقل عمومی شود:

مورد اول – بررسی بلیط

با نصب بیکن ها در گیت های ورودی ایستگاه های اتوبوس یا قطار می توان به راحتی بلیط مسافران را چک کرد. به این صورت که افراد اپلیکیشن آیبیکن ویژه حمل و نقل عمومی را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب می کنند و با نزدیک شدن به گیت های ورودی، بیکن های نصب شده به طور خودکار، از حساب آن ها کسر می کند و بلیط به صورت مجازی خریداری می شود. به وسیله آیبیکن، دیگر نیازی به استفاده از کارت های اعتباری یا ایستادن در صف به منظور خریدن بلیط نیست.

مورد دوم – مسیریابی در ایستگاه ها

معمولا یافتن مسیر موردنظر در ایستگاه های مترو تا حدودی گیج کننده و دشوار است. به خصوص در ساعات شلوغ و پر تردد، هنگامی که تعداد زیادی مسافر وارد ایستگاه می شوند، یافتن مسیر مورد نظر دشوار است. اپلیکیشن آیبیکن نصب شده روی گوشی های هوشمند مسافران به آن ها کمک می کند تا مسیر مورد نظرشان را بیابند. GPS توانایی مسیریابی در محیط های بسته را ندارد و ضعیف عمل می کند اما آیبیکن در مسیریابی فضاهای سرپوشیده به خوبی عمل می کند.

مورد سوم – آیبیکن در پارکینگ های عمومی

به منظور مقابله با سردرگمی عمومی می توان در پارکینگ ها و خیابان هایی که دارای پارکینگ عمومی هستند، بیکن نصب کرد. افراد می توانند از طریق اپلیکیشن آیبیکن ویژه پارکینگ های عمومی، اطلاعات لازم در خصوص پارکینگ ها را دریافت کنند. به طور مثال از ساعت باز شدن و بسته شدن پارکینگ ها آگاه شوند، یا بدانند کدام پارکینگ، ظرفیت خالی برای پارک خودرو را دارد، و… . همچنین افراد می توانند مبلغ پارک خوردو شان را از طریق اپلیکیشن آیبیکن به صورت آنلاین پرداخت کنند. بیکن های نصب شده در فضای پارکینگ، می توانند افراد را از محل دقیق خودروی پارک شده شان آگاه نمایند.

مورد چهارم – به حداقل رساندن تصادفات جاده

به منظور کاهش تصادفات و سوانح جاده ای، می توان در مکان های خطرناک تعدادی بیکن نصب کرد. هنگامی که رانندگان به مکان های خطرناک نزدیک می شوند، بیکن های نصب شده به گوشی های هوشمند رانندگان، نوتیفیکیشن ارسال می کنند و آن ها را از رسیدن به مکان خطرناک آگاه می کنند. این هشدار موجب به حداقل رساندن خطر تصادفات جاده ای می شود. به طور مثال بیکن ها رانندگان را از نزدیک شدن به مدرسه کودکان آگاه می کنند در نتیجه رانندگان با دقت بیشتر و سرعت کمتر از این محدوده عبور خواهند کرد.

مورد پنجم – پرداخت کرایه تاکسی از طریق آیبیکن

رانندگان تاکسی می توانند با قرار دادن بیکن در داخل خودرو شان، به مسافران اجازه بدهند که کرایه تاکسی را از طریق اپلیکیشن آیبیکن نصب شده روی گوشی های هوشمندشان پرداخت کنند. آیبیکن بر اساس مسافت طی شده به طور خودکار مبلغ کرایه را محاسبه کرده و به مسافر نشان می دهد. مسافر می تواند تنها با یک کلیک، هزینه سوار شدن تاکسی را بپردازد.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.