دانلود اپلیکیشن آتینو

پنج نکته برای ایجاد یک برنامه وفاداری مشتری

نکته اول – ساختار پاداش دهی خود را با دقت انتخاب کنید.

 نحوه دریافت پاداش و کسب امتیاز از سوی مشتریان، باید قابل دسترس و متعادل باشد. به طور مثال به مشتریان بر اساس تعداد بازدیدشان یا مبلغ خرید شان پاداش و امتیاز دهید.

نکته دوم – خلاق باشید اما نه بیش از حد!

پاداش های شما لزوما نباید برای شما هزینه های بالایی ایجاد کند اما این پاداش ها و جوایز بایستی برای ارائه به مشتریان و ایجاد انگیزه در آن ها به اندازه کافی جذاب باشد. به طور مثال یک کافی شاپ در شمال کالیفرنیا به مشتریانش در ازای کسب 150 امتیاز، یک نوشیدنی رایگان و یک خرس پاندا جایزه می دهد. یک خرس پاندای مخمل برای مشتریان جذابیت زیادی دارد و آن ها آرزو دارند با جمع آوری 150 امتیاز این خرس پاندا را دریافت کنند.

نکته سوم – برنامه را توسعه و ترویج دهید.

چگونگی عملکرد برنامه پاداش دهی به مشتریان را به کارکنان تان آموزش دهید و همچنین اطمینان حاصل کنید که برنامه وفاداری شما از طریق صفحات شما در شبکه های اجتماعی یا خبرنامه ایمیلی انتشار داده شده است.

نکته چهارم – برنامه جذاب و سرگرم کننده ارائه بدید.

بعضی از کسب و کارها جمع آوری امتیاز توسط مشتریان را به شکلی هیجان انگیز و در قالب یک بازی ارائه می دهند. به طور مثال یک رستوران در کانادا از یک تخته گچی استفاده کرده و مشتریان با بیشترین امتیاز و جوایز متناسب با هر امتیاز را روی آن می نویسد. به این ترتیب نوعی رقابت و هیجان میان مشتریان ایجاد می شود و به جمع آوری امتیاز ترغیب می شوند.

نکته پنجم – برنامه را تازه و به روز نگه دارید.

سیتم پاداش دهی، نحوه امتیازگیری و جوایز را به صورت دوره ای و منظم به روز رسانی کنید. با این کار می توانید مشتریان را فعال و شاداب نگه دارید و همواره آن ها را به جمع آوری امتیاز ترغیب کنید. به طور مثال می توانید برای یک ماه، به مشتریانی که دوستان خود را به مراجعه به کسب و کار شما دعوت می کنند، 1000 امتیاز دهید و برای ماه دیگر، 1000 امتیاز را به افرادی بدهید که کسب و کار شما را در شبکه اجتماعی فیسبوک یا توییتر معرفی و توصیه کردند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.