دانلود اپلیکیشن آتینو

پنج نکته برای شروع یک برنامه وفاداری کامل برای مشتریان تان

یک برنامه وفاداری خوب می تواند با بهبود عملکرد فروش، درآمد قابل توجهی را برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورد. واقعیت این است که هزینه نگه داشتن یک مشتری فعلی، تا پنج برابر کم تر از هزینه جذب مشتریان جدید است. متقاعد کردن مشتریان فعلی برای خرید دوباره و یا خرید بیشتر، آسان تر است. در بسیاری از موارد، 80 درصد درآمد یک کسب و کار، از 20 درصد از مشتریانش حاصل می شود. پس می توان نتیجه گرفت پیاده سازی برنامه های وفاداری، لازمه موفقیت و رشد هر کسب و کاری است.

نکته اول – شرایط اساسی

قبل از ایجاد یک برنامه وفاداری، مطمئن شوید که اصول اولیه کسب و کار شما برای مشتریان تان، قابل اعتماد است. به طور مثال باید از کیفیت خدمات، نحوه قیمت گذاری، سازگاری پیشنهادات با خدمات و… اطمینان حاصل کنید. سوال اساسی که شما به عنوان صاحب کسب و کار، باید از خودتان بپرسید این است که : آیا برنامه وفاداری برای نوع فعالیتی که شما انجام می دهید، مناسب است یا خیر؟ یعنی خدمات یا محصولاتی که شما ارائه می دهید جزء چه نوع خدمات یا محصولاتی هستند؟ بادوام هستند یا بی دوام؟ بدیهی است که فروش محصولات بادوام( به طور مثال خرید و فروش قایق های تفریحی) نیاز به پیاده سازی برنامه های وفاداری ندارند و از راه های دیگری باید فروش و درآمد را افزایش داد.

نکته دوم – تعریف خوب اهداف

این بسیار مهم است که اهداف خود از پیاده سازی برنامه های وفاداری را به طور دقیق مشخص و اولویت بندی کنید. این اهداف می تواند افزایش رضایت خریداران، افزایش طول عمر رابطه با خریداران، دریافت اطلاعات تماس مشتریان (شماره همراه، آدرس پستی، پست الکترونیک) و … باشد.

نکته سوم – درک مخاطبان

رفتار خرید مشتریان به طور شگفت انگیزی در چند سال اخیر دچار تحول شده است. نتایج حاصل از مطالعات نشان می دهند که مشتریان خواستار این هستند تا خرید های خود را آگاهانه تر انجام دهند. به همین دلیل است که خریداران از طریق اینترنت، شبکه های اجتماعی و… به مقایسه قیمت ها و بحث و تبادل نظر درباره محصولات و برند ها می پردازند تا خرید بهتری را انجام دهند. برای اینکه اطلاعات مورد نیاز و متناسب با هر مشتری را در اختیارش قرار دهید باید پاسخ برخی از سوالات زیر را بدانید:

  • نام کامل این مشتری چیست؟

  • چه مدت زمانی است که او جز مشتریان شماست؟

  • ارزش خرید این مشتری در طی یک سال چقدر است؟

  • این مشتری اغلب چه نوع محصولاتی را خریداری می کند؟

  • آیا شما می توانید این مشتری را به خرید سایر محصولات نیز ترغیب کنید؟

  • سطح رضایت این مشتری از شما چقدر است؟

  • چگونه این مشتری می تواند روابط کسب و کار شما را بهبود بخشد؟

  • آیا این مشتری مبلغ خرید را به سرعت پرداخت می کند؟

نکته چهارم – واقع بینانه باشید

شما با پیاده سازی  برنامه وفاداری، زمان و منابع زیادی صرف خواهید کرد. خود زمان نیز بسیار ارزشمند است و در حکم پول است. پس دقت کنید که آن را هدر ندهید. به منظور رسیدن به نتایج مطلوب باید واقع بینانه عمل کنید و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را به درستی تعیین کنید.

نکته پنجم – برنامه وفاداری خود را بازاریابی کنید.

پس از اینکه شما اهداف واقع گرایانه خود را تعیین کردید، شما دقیقا می دانید چه می خواهید. برنامه وفاداری شما می تواند بسیار جذاب باشد اما اگر شناخته شده نباشد، چه فایده ای خواهد داشت؟ شما باید اطمینان حاصل کنید که مشتریان تان به خوبی از برنامه های وفاداری شما آگاه هستند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.