دانلود اپلیکیشن آتینو

چرا کسب و کارهای کوچک باید از تکنولوژی آیبیکن استفاده کنند؟ – بخش دوم

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) یک ابزار بازاریابی جدید برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ است. این تکنولوژی نوآورانه بیشتر توسط کسب و کارهای بزرگ به کار گرفته شده است. کسب و کارها و شرکت های کوچک با سرعت کمتری به سمت استفاده از تکنولوژی آیبیکن در حرکت اند. اما کم کم شاهد آن هستیم که کسب و کارهای کوچک به طور فزاینده ای به سمت استفاده از این تکنولوژی آمده اند و متوجه شده اند که در بین گزینه های موجود برای بازاریابی و تبلیغات، تکنولوژی آیبیکن یک گزینه مقرون به صرفه و در دسترس هست. به کارگیری تکنولوژی آیبیکن توسط کسب و کارها، یک نوع مزیت رقابتی برای آن ها ایجاد می کند و می توانند از سایر خرده فروشان و دیگر کسب و کارها پیشی بگیرند.

پیشنهادهای شخصی سازی شده در لحظه

با استفاده از تکنولوژی آیبیکن، کسب و کارهای کوچک و متوسط می توانند از دریافت اطلاعات مربوط به بازدید های مشتری، تاریخ خرید مشتری، رفتار خرید مشتری، ویژگی های جمعیت شناختی مشتری و… بهره مند شوند. با دانستن این اطلاعات، کسب و کارها می توانند وفاداری مشتریان خود را تقویت کنند و برای آن ها اطلاعات با محتوای سفارشی در زمان و مکان مناسب ارسال کنند.

مقرون به صرفه

کسب و کارهای کوچک اغلب با روش های بازاریابی گران قیمت که حتی منجر به افزایش مشتری و فروش بیشتر نمی شود، موجب نابودی خود می شوند. استفاده از تبلیغات محیطی، صفحه نمایش های دیجیتال، تبلیغات چاپی و… روش های بازاریابی گران قیمت محسوب می شوند و همچنین افزایش فروش و بازده آن ها تضمین شده نیست. اما تکنولوژی آیبیکن یک روش جدید بازاریابی و تبلیغات است که هم بسیار هدفمند است و هم بسیار مقرون به صرفه. تکنولوژی آیبیکن این امکان را فراهم می کند که کسب و کارها بتوانند مشتریان شان را دقیق هدف گذاری کنند و محتوای سفارشی شده را با توجه به موقعیت مشتری برای وی ارسال کنند.

افزایش رقابت

بسیاری از شرکت های بزرگ و برندهای معروف به منظور افزایش بهره وری و فروش شان از تکنولوژی آیبیکن استفاده می کنند. هزینه پایین راه اندازی این تکنولوژی و سهولت اجرا و پیاده سازی کمپین های تبلیغاتی با آیبیکن، یک معیار کلیدی برای افزایش محبوبیت این تکنولوژی در میان کسب و کارهای کوچک است. بنابراین امروزه رقابت شدیدی میان کسب و کارها در استفاده از تکنولوژی آیبیکن به وجود آمده است.

تجزیه و تحلیل ترافیک

از طریق پیاده سازی تکنولوژی آیبیکن، مدیریت می تواند اطلاعات بسیار مهمی در مورد مشتریان و سابقه خرید آن ها جمع آوری کند. این تکنولوژی می تواند میزان اثربخشی کمپین های تبلیغاتی را به دقت مورد بررسی و سنجش قرار دهد. در نتیجه پیاده سازی آیبیکن، کسب و کارها در شناسایی نیازها، خواسته ها و علایق مشتریان شان بهتر و شخصی تر عمل می کنند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.