دانلود اپلیکیشن آتینو

چهار تکنیک جدید بازاریابی برای موقعیت یابی در فضای سرپوشیده فروشگاه ها

همان طور که تکنولوژی مورد استفاده در فضای بسته (بیکن های بلوتوثی و وای فای)، در سراسر جهان گسترش می یابند، بازاریابان بیشتر و بیشتر از فرصت های ایجاد شده توسط این تکنولوژی قدرتمند و جدید بهره می برند. جمع آوری داده از حضور فیزیکی مشتریان در داخل فروشگاه ها، شناسایی رفتار آن ها و بررسی ترافیک فروشگاه تنها برخی از قابلیت های این تکنولوژی در محیط های بسته است که به بازاریابان کمک می کند تا در هدف گیری مشتریان شان بهتر عمل کنند.

یک پایگاه داده جدید برای افزایش بازاریابی هدفمند

برای بیش از 90 درصد خرده فروشی ها داشتن درک مناسب از رفتار خرید مصرف کنندگان در محیط فیزیکی فروشگاه لازم و حیاتی است زیرا به وسیله آن می توانند تصویر کاملی از نیازها و ترجیحات آن ها به دست آورند. تکنولوژی مبتنی بر مکان آیبیکن (iBeacon) همواره در حال گسترش و فراگیر شدن است و این امکان را برای بازاریابان فراهم می کند که بتوانند مجموعه ای کاملا جدید از داده های رفتاری مشتریان بر اساس فعالیت های شان در داخل فروشگاه، را به دست آورند. بر اساس این داده ها بازاریابان می توانند تا سطح بالایی از پیام های شخصی سازی شده و سفارشی برای ارسال به مشتریان شان استفاده کنند.

بهبود خدمات و تجارب مشتریان در داخل فروشگاه

تکنولوژی مکان محور آیبیکن به خرده فروشان کمک می کند تا خدمات تلفن همراه خود را برای مشتریان شان گسترش دهند و تجارب غنی تر را برای خریداران شان فراهم کنند. نقشه های تعاملی داخل فروشگاه، راهنماهای دیجیتال تعاملی و برنامه های وفاداری پیشرفته از قابلیت های شگفت انگیز آیبیکن است که خرده فروشان می توانند آن را به شیوه های مختلف اعمال کنند. تکنولوژی موقعیت یابی در فضای بسته برای تسهیل فرآیند های عملیاتی از جمله نظارت بر بخش های مختلف فروشگاه، رفتار خرید مشتریان، فعالیت های کارکنان و نحوه خدمات به مشتری به کار گرفته می شود.

بازاریابی خرده فروشی تعاملی

در حال حاضر تقریبا می توان گفت هر مصرف کننده همراه با گوشی هوشمند خود در حال خرید است. خرده فروشان دیگر نباید از صفحه نمایش های تبلیغاتی ثابت و چاپی برای جلب توجه خریداران استفاده کنند. بازاریابان باید با استفاده از قابلیت های تکنولوژی مکان محور آیبیکن، استراتژی های بازاریابی دیجیتال را در داخل فروشگاه ها بهبود ببخشند و محتواهای دیجیتال جذاب و پویا را به گوشی های هوشمند خریداران ارسال کنند. بازاریابی تعاملی با وجود فراگیر شدن استفاده از تلفن همراه هوشمند، امروزه در دسترس همه هست و از این شیوه جدید بازاریابی باید نهایت استفاده را برد.

بازاریابی آنلاین کمک کننده به بازاریابی آفلاین

بازاریابان برای مدیریت سهم قابل توجهی از هزینه های تبلیغاتی همواره در جستجوی ابزاری هستند که به آن ها در درک کاملی از تاثیر این سرمایه گذاری ها در کسب و کارشان کمک کند. برای خرده فروشان، ترافیک فروشگاه یکی از دلایل اصلی موفقیت آن ها به حساب می آید. بنابراین باید هرچه سریعتر، سرمایه گذاری روی رسانه های دیجیتال و اپلیکیشن ها برای افزایش ترافیک فروشگاه، توسط کسب و کارها به کار گرفته شود. تکنولوژی های مکان یابی در فضای داخلی، نسل جدیدی از قابلیت های اختصاصی آنلاین را برای آفلاین فراهم می کند که به بازاریابان خرده فروشی ها کمک می کند، قادر به درک و بهینه سازی عملکرد تبلیغات دیجیتال باشند.

موبایل ها و سایر دستگاه های هوشمند، امروزه بسیاری از جنبه های زندگی را تغییر داده اند، بنابراین جای تعجب نیست که این موضوع به طور جدی فعالیت های تبلیغاتی خرده فروشی ها را مختل کرده است. خرده فروشان باید برای ماندن در عرصه رقابت از قابلیت های تکنولوژی مبتنی بر تلفن همراه آیبیکن استفاده کنند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.