دانلود اپلیکیشن آتینو

بازاریابی مجاورتی

چهار حقیقتی که هر آژانس تبلیغاتی حرفه ای و دیجیتال باید در مورد بازاریابی مجاورتی بداند

پیش بینی ها حاکی از آن است که سال 2016 سال بازاریابی مجاورتی با آیبیکن می باشد. تمام صنایع در سراسر دنیا در سال 2016 به سمت بازاریابی مجاورتی و استفاده از تکنولوژی آیبیکن آمده اند. 85 درصد خرده فروشان در ایالات متحده آمریکا، این تکنولوژی را به کار گرفته اند. تکنولوژی آیبیکن و بازاریابی مجاورتی در حال حاضر رایج ترین شیوه تبلیغاتی در سراسر دنیاست. بنابراین آژانس های تبلیغاتی نیاز دارند برای کمک به مشتریان خود، اقدام به راه اندازی کمپین های بازاریابی مجاورتی نمایند. هنوز بسیاری از آژانس های تبلیغات دیجیتالی، از حقیقت تکنولوژی آیبیکن آگاهی ندارند. در ادامه به جزئیات بیشتر در مورد تکنولوژی آیبیکن می پردازیم تا آژانس های تبلیغات دیجیتال بیشتر با این شیوه نوین تبلیغاتی آشنا بشوند:

مورد اول – آیبیکن ها برای تمامی کسب و کارها اعم از کوچک و بزرگ کاربرد دارند.

در اوایل سال 2015، تکنولوژی آیبیکن در صنعت خرده فروشی، بیشتر استفاده می شد تا صنایع دیگر. اما به مرور زمان، سایر صنایع نیز به سمت به کارگیری این تکنولوژی آمدند. از جمله فرودگاه بین المللی جان اف کندی در شهر نیویورک آمریکا نیز از تکنولوژی آیبیکن به منظور بهبود تجربه مسافرانش استفاده کرد. تکنولوژی آیبیکن در صنایع مختلف غیر از خرده فروشی مانند موزه ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها، حمل و نقل عمومی، هتل ها و… ؛ راه های نوآورانه و جدید جذب و حفظ مشتری را به صاحبان کسب و ارائه می دهد. این تکنولوژی در شرکت های با مقیاس کوچک نیز مورد استفاده است مثلا در اتاق های کنفرانس شرکت ها. فرقی ندارد که سازمان، کوچک باشد یا بزرگ. این تکنولوژی در همه صنایع و همه سازمان های کوچک و بزرگ قابلیت پیاده سازی دارد حتی یک رستوران کوچک نیز می تواند برای جذب مشتریان بیشتر و ارائه خدمات بهتر از آیبیکن استفاده کند.

مورد دوم –کسب و کارها می توانند بنابر موارد استفاده و نیازشان از آیبیکن (iBeacon) یا گوگل ادی استون (Eddystone) استفاده کنند.

بسیاری از بازاریابان آژانس های دیجیتال، تفاوت دقیق میان آیبیکن و ادی استون را نمی دانند. گوگل ادی استون برای بازاریابی عمومی کاربرد دارد و بر اساس بازاریابی مبتنی بر مکان عمل می کند. اما تکنولوژی آیبیکن این قابلیت را دارد که اطلاعات را بر حسب نیاز و ترجیحات مشتریان برای آن ها ارسال کند و در شکل گیری وفاداری مشتریان نقش مهمی را ایفا می کند. به طور مثال: شرکت Proxama که شبکه ای از بیکن ها را در انگلستان به کار گرفته است، یک سرویس جدید به نام MyStop ایجاد کرده است. این سرویس جدید از گوگل ادی استون (Eddystone) برای ارسال خودکار اطلاعیه های حمل و نقل به تلفن های همراه هوشمند افراد استفاده می کند. بدین منظور افراد، بایستی برنامه Chrome را روی تلفن همراه خود نصب کرده باشند و بلوتوث خود را نیز روشن کرده باشند. هریک از افراد که در اتوبوس مجهز به این سیستم باشند، با کلیک بر روی گزینه اطلاع رسانی، به یک صفحه وب که به طور مرتب به روزرسانی می شود، هدایت می شوند و می توانند اطلاعات لازم در مورد برنامه حرکت اتوبوس ها، فاصله ایستگاه ها، تاخیر در حرکت و… را مشاهده کنند. گوگل ادی استون یک ابزار خوب بازاریابی عمومی می باشد. از سویی دیگر، آیبیکن یک ابزار مناسب بازاریابی سفارشی و مبتنی بر شخص است.

مورد سوم – کسب و کار ها نیازمند یک اپلیکیشن جذاب و مشتری پسند آیبیکن هستند.

ارائه اپلیکیشن های جذاب به مصرف کنندگان آن ها را تشویق می کند تا به فروشگاه بیایند و خرید کنند. ارائه پیام های تخفیفی و پیشنهاد های ویژه به مشتریان، آن ها را به خرید از فروشگاه ترغیب می کند.

مورد چهارم – آیبیکن ها با هدف گذاری دقیق مخاطبان احساس بهتری در آن ها ایجاد می کنند.

آیبیکن در آغاز ارتباط با کاربرانش، ابتدا از آن ها می پرسد که آیا مایل به دریافت اطلاعیه و نوتیفیکیشن بر روی تلفن همراه خود هستند یا خیر. در این صورت مخاطبان کاملا هدف گذاری شده هستند یعنی کسانی که حاضر به دریافت اطلاعات هستند در معرض نوتیفیکیشن های محیط قرار می گیرند. بنابراین افرادی که تمایلی به دریافت پیشنهادات تبلیغاتی و اطلاعاتی از این قبیل ندارند؛ از آزار و اذیت آن دور می مانند و درگیر نمی شوند.
تکنولوژی آیبیکن

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.