دانلود اپلیکیشن آتینو

تکنولوژی آیبیکن

چهار دلیل سرمایه گذاری خرده فروشان هندی بر روی بازاریابی مجاورتی مبتنی بر آیبیکن

دلیل اول – افزایش میزان استفاده از گوشی های هوشمند در هند

گزارش ها نشان می دهد که کشور هندوستان در تبدیل شدن به دومین بازار گوشی های هوشمند جهان با نرخ رشد سالانه 15 درصد از آمریکا پیشی گرفته است. بر اساس این گزارش میزان استفاده از گوشی های هوشمند سالانه 23 درصد رشد می کند و تعداد گوشی های هوشمند از مرز 100 میلیون واحد عبور کرده است. رشد مصرف گوشی های هوشمند در هند بر تصمیم گیری خرید مصرف کنندگان تاثیرگذار است. به طور مثال بیش از 80 درصد از صاحبان گوشی های هوشمند، از گوشی های خود برای گرفتن یک تصمیم خرید یا بررسی های تجاری بازرگانی استفاده می کنند. 55 درصد خریداران در فروشگاه از گوشی های هوشمند خود به منظور جستجوی اطلاعات مرتبط با محصول مورد نیاز خود استفاده می کنند. 71 درصد از خریداران در فروشگاه، کسب اطلاعات محصول از طریق گوشی های هوشمند را بخش مهمی از تجربه خرید خود در فروشگاه می دانند. دریافت پاپ آپ از طریق بیکن های نصب شده در فروشگاه، موجب بهبود تجربه خرید مشتریان می شود و خرید لذت بخشی را برای آن ها فراهم می کند.

بهبود تجربه خرید مشتری به یک عامل کلیدی در جذب مشتریان جدید و ایجاد وفاداری در آن ها تبدیل شده است. بنابراین خرده فروشان در حال سرمایه گذاری بر بازاریابی مجاورتی (مبتنی بر مکان) هستند زیرا ارائه محتوای سفارشی شده در زمان مناسب و مکان مناسب به مشتری، موجب بهبود تجربه مشتری خواهد شد و آن ها را به فروشگاه یا برند مورد نظر وفادار می سازد. خرده فروشان هندی با به کارگیری تکنولوژی آیبیکن در فروشگاه های خود سعی در بهبود تجربه مشتری دارند.

دلیل دوم – رونق اینترنت اشیا در هند

تکنولوژی اینترنت اشیا در سراسر جهان با سرعت زیادی رو به رشد است. پیش بینی می شود تا سال 2020، هشتاد درصد اشیا و دستگاه های روی کره زمین به اینترنت متصل خواهند شد. بازار هند نیز در جهت رشد اینترنت اشیا در حال حرکت است. به طوری که پیش بینی می شود در هر ماه تعداد 8.3 میلیون دستگاه به شبکه اینترنت متصل خواهند شد. یکی از تحولات اولیه در اینترنت اشیا، ظهور تکنولوژی آیبیکن است. آیبیکن به عنوان یک راهکار جدید بازاریابی و جذب مشتری، مورد توجه خرده فروشان قرار گرفته است به دلیل :

  • ارائه خدمات شخصی سازی شده به مشتریان بر اساس علایق آن ها، سلایق آن ها، رفتار خریدهای گذشته آن ها، سفارش های پیشین آن ها و…

  • آنالیز و تجزیه و تحلیل بهتر فروش

  • پیکربندی فروش و فعالیت های تبلیغاتی در فروشگاه

دلیل سوم – بازار رو به رشد خرده فروشی در هند

بازار خرده فروشی در هند رو به افزایش است و رشد سالانه 20 درصدی دارد. تعداد هایپرمارکت ها، سوپرمارکت ها و دیگر خرده فروشی ها رو به افزایش است. 70 درصد خرده فروشی ها در هند، سریع ترین راه رشد و افزایش فروش را در تکنولوژی آیبیکن می بینند. حدود 93 درصد خرده فروشان هندی به اتخاذ تکنولوژی های جدید همچون کیف پول دیجیتال و خرید بدون پرداخت پول نقد روی آورده اند. فروشندگان سراسر جهان از تکنولوژی آیبیکن به منظور ایجاد تجربه خرید شخصی سازی شده برای خریداران استفاده می کنند تا مشتریان شان را خوشحال و راضی نگه دارند.

دلیل چهارم – رفتار مصرف کننده در حال تکامل است

عادات خرید مصرف کننده به دلیل ظهور تلفن های هوشمند دچار تغییر قابل ملاحظه ای شده است. مصرف کنندگان امروز نسبت به گذشته عاقل تر شده اند و تمام گزینه های خود را قبل از خرید بررسی می کنند. این موضوع برای مصرف کنندگان هندی نیز صادق است. خریداران هندی شفافیت اطلاعات و راحتی کسب اطلاعات را به عنوان بخشی از تجربه خرید خود خواستارند. طبق تحقیقات صورت گرفته حدود 97 درصد مصرف کنندگان هندی خواستار به کارگیری تکنولوژی های جدید در خرده فروشی ها هستند. یکی از راه هایی که خرده فروشان می توانند مصرف کنندگان را با دنیای دیجیتال پیوند دهند، به کارگیری تکنولوژی آیبیکن است. تکنولوژی آیبیکن به تعامل بیشتر صاحبان خرده فروشی با خریداران کمک می کند.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.