دانلود اپلیکیشن آتینو

بازاریابی مجاورتی

چهار راه بهبود تجربه خرید مشتریان از طریق اپلیکیشن آیبیکن

اپلیکیشن های تلفن همراه آیبیکن، خریداران را قادر می سازند تا دقیقا همان چیزی را که به دنبالش هستند، در نزدیکی خود به راحتی و به سرعت پیدا کنند. تحقیقات نشان می دهد حداقل 80 درصد از کاربران تلفن همراه برای خرید به تلفن های خود تکیه می کنند و 90 درصد از خریداران، اگر آن چیزی را که خواهانش هستند را در داخل فروشگاه پیدا نکنند، فروشگاه را ترک خواهند کرد. این بدان معناست که اگر کسب و کار شما بر روی تلفن همراه مشتریان جایی نداشته باشد، قطعا شما فرصت قابل توجهی را برای تعامل مستقیم با مشتریان تان از دست خواهید داد.

اپلیکیشن های مبتنی بر مکان، زندگی را برای خریداران، آسان تر می کنند. این اپلیکیشن ها، موقعیت جغرافیایی تلفن همراه افراد را تشخیص می دهند و سپس بر اساس موقعیت و عادات خرید افراد، برای آن ها پیام ارسال می کنند. همچنین، کاربران توانایی خرید فوری از طریق اپلیکیشن را خواهند داشت.

آیبیکن، یک تکنولوژی است که اپلیکیشن های تلفن همراه آگاه به مکان، به منظور هدف قرار دادن کاربران بر اساس منطقه جغرافیایی از آن استفاده می کنند. تکنولوژی آیبیکن جایگزین پیشرفته تری از تکنولوژی های GPS و NFC می باشد. آیبیکن بر خلاف دو تکنولوژی ذکر شده، مصرف انرژی بسیار پایینی دارد و اساس کار آن بر پایه بلوتوث کم انرژی می باشد. در ادامه چهار راه که اپلیکیشن های آیبیکن مبتنی بر مکان می توانند تجربه مشتریان را بهبود بخشند، معرفی می کنیم:

جذب مشتریان

اپلیکیشن آیبیکن به منظور جذب مشتریان و بازگشت مجدد خریداران به فروشگاه موثرتر از ابزارهایی چون پیامک (SMS) یا ایمیل است. اپلیکیشن موبایل موجب شکل گیری تعاملی عمیق تر میان مشتری و یک برند می شود. آیبیکن با ارسال پیام های شخصی و مبتنی بر مکان و زمان مشخص، منجر به جلب توجه و جذب بیشتر مشتریان می شود.

راهنمای خریداران

قابلیت مکان یابی آیبیکن، فرآیند خرید را برای مشتریان بسیار آسان می کند. آیبیکن کمک می کند تا خریداران دقیقا آن چیزی را که به دنبالش هستند، به راحتی پیدا کنند. مشتریان می توانند از طریق نقشه هر آن چه را که نیاز دارند جستجو کنند و مکان دقیق آن را بیابند.

ترویج محصولات، تخفیف ها و رویدادها

وقتی که خریداران به یک قفسه از محصولات خاص نزدیک شدند، می توان برای آن ها پیام های مرتبط با آن محصولات را ارسال کرد. این پیام ها می تواند شامل فیلم های تبلیغاتی و آموزش استفاده از محصول، تصاویر استفاده از محصول، اطلاعات نوشتاری مرتبط با محصول، تخفیف های مرتبط با محصول و… باشد.

لذت بیشتر مشتریان

با پیاده سازی تکنولوژی آیبیکن در داخل فروشگاه، مشتریان، شگفت زده و خوشحال خواهند شد. ارائه محتواهای شخصی سازی شده و کوپن های تخفیف ویژه ، آن ها را هیجان زده خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.