دانلود اپلیکیشن آتینو

آیبیکن

چهار روش افزایش درآمد خرده فروشان فرودگاه از طریق تکنولوژی آیبیکن

خرده فروشی ها و رستوران های داخل فرودگاه برای لذت مسافران و سرگرمی آن ها ایجاد شده است. مسافران فرودگاه بین تایم پرواز های خود یا قبل از پرواز و بعد از پرواز از این خرده فروشی ها استفاده می کنند. تکنولوژی آیبیکن به مسافران کمک می کند تا مکان مورد نظرشان را به راحتی پیدا کنند. آیبیکن کمک می کند تا مسافران فرودگاه از ترافیک مکان ها آگاه بشوند مثلا مسافران می توانند متوجه بشوند که کدام کافی شاپ فرودگاه خلوت تر است و افراد کمتری در آن مکان هستند. در کل تکنولوژی آیبیکن یک راه حل ایده آل به منظور بهبود فروشگاه های خرده فروشی داخل فرودگاه ها می باشد.

از بین بردن سردرگمی و ایجاد فرصت های خرید فوق العاده

از آنجایی که آیبیکن می تواند برای ارسال مستقیم اطلاعات به گوشی های هوشمند مسافران، استفاده شود؛ می تواند مسافران را از برنامه پروازها، تاخیر پروازها، یافتن رستوران ها و… آگاه نماید. آیبیکن باعث خوشحالی خرده فروشان فرودگاه می شود چرا که باعث می شود مسافران زمان کمتری را صرف دنبال کردن و جستجوی مکان مورد نظرشان بکنند و وقت بیشتری را به خرید اختصاص دهند.

جلب توجه مسافران به فروشگاه های جدید

بازاریابی و جذب مشتری در فرودگاه دشوار است. یافتن خریداران بالقوه و تشویق آن ها به خرید یک کار نسبتا دشوار است و با ابزارهای سنتی بازاریابی دیگر جواب نمی دهد. تکنولوژی آیبیکن می تواند با استفاده از تبلیغات مجاورتی و مبتنی بر مکان، به افزایش فروش خرده فروشان فرودگاه کمک کند.

ارسال محتوای مرتبط به مسافران توسط رستوران ها

به وسیله تکنولوژی آیبیکن، رستوران ها می توانند به گوشی های همراه مسافرانی که در محدوده فرودگاه در حال تردد هستند، پیام های ویژه ارسال کنند و آن ها را از غذاها و نوشیدنی های ویژه خود آگاه کنند. آیبیکن با ارسال تصاویر با کیفیت از انواع غذاها، موجب ترغیب مسافران به خوردن غذا می شود.

جمع آوری داده های مشتریان جهت اصلاح استراتژی های فروش

تکنولوژی آیبیکن، یک ابزار خوب بازاریابی جهت مدیریت تبلیغات و محتوا است. آیبیکن می تواند به خرده فروشان کمک کند تا اطلاعات لازم را از مشتریان دریافت کنند. اطلاعات دریافت شده از مشتریان می تواند نقش مهمی در تعیین استراتژی های بازاریابی خرده فروشان داشته باشد.

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.